Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Розробка і розрахунок фундаментів

Реферат Розробка і розрахунок фундаментів





під підошвою фундаменту, С=17 кПа;

d1 - глибина закладення фундаментів безпідвальних споруд від рівня планування

d1=2,45 м,

db - глибина підвалу - відстань від рівня планування до підлоги підвалу, м

db=0 м

Отже розрахунковий опір грунту основи під підошвою фундаменту одно:

Перевіряємо виконання умови:


? zp +? zq? Rz


, 02 кПа lt; 192,9 кПа

Виконання даної умови свідчить про те, що в шарі слабкого підстилаючого шару не будуть розвиватися пластичні деформації.

Перетин 6-6



Розрахункова схема фундаменту при наявності підстилаючого шару слабкого грунту

При наявності під несучим шаром на глибині Z шару грунту меншої міцності, ніж міцність грунту несучого шару, розміри фундаменту повинні призначатися такими, щоб повний тиск на покрівлю підстилаючого шару не перевищувало його розрахункового опору, тобто забезпечувалося б умову:


? zp +? zq? Rz,


де? zp - додаткове вертикальне напруга на глибині Z від підошви фундаменту від навантаження на підставу під підошвою фундаменту, що визначається за формулою:


? zp=a? р0


де a - коефіцієнт розсіювання напружень з глибиною, що приймається в залежності від форми підошви фундаменту, співвідношення сторін прямокутного фундаменту і відносної глибини z:


a=f (z =, h =)


тут l - довжина; b - ширина підошви фундаменту.

z == 2,3125; інтерполіруя, знаходимо a=0,493;

р0 - додаткове вертикальне тиск на основу, яке визначається як різниця між середнім тиском під підошвою фундаменту Р і напругою від власної ваги грунту на рівні підошви фундаменту? zq0.


р0=PII -? zq0,

? zq0=h1 ?? 1+ h2 ?? 2=19,6 · 2,45 + 18,2 · 0,25=52,57 кПа


PII=153,1 кПа

р0=153,1 - 52,57=100,53 кПа

? zp=0,493? 100,53=49,6 кПа

? zq - вертикальне напруга від власної ваги грунту на глибині Z від підошви фундаменту, що визначається за формулою:



де? i і hi - відповідно питома вага і товщина i-го шару грунту.

? zq=19,6? 2,45 + 18,2? 3,95=48,02 + 71,89=119,91 кПа

? zp +? zq=49,6 + 119,91=169,51 кПа


Rz - розрахунковий опір грунту на глибині покрівлі слабкого підстилаючого шару.

Величину Rz визначають за формулою як для умовного фундаменту шириною bz і глибиною закладення dz. Коефіцієнти умови роботи gс1 і gс2 і надійності до, а також коефіцієнти Mg, Mq, Mс знаходять стосовно до шару слабкого грунту.

Площа підошви умовного фундаменту Az , м2. визначається за формулою:



де NII=N0II + NфII + NrpII - сумарна вертикальне навантаження на основу.

NII=489,78 кН,

м2;

Ширина підошви умовного фундаменту bz, м, визначається з умови:

для стрічкового фундаменту bz=Az/1;

bz=9,91 м

Обчислюємо розрахунковий опір грунту основи Rz як для умовного фундаменту шириною bz=9,91 м і глибиною закладення dz=6,4 м, кПа;


де gс1 і gс2 - коефіцієнти умов роботи, прийняті за таблицею 3 СНіПа [10],

gс1=1,4

gс2=1,4 (тому L/H=1,251,5);

k - коефіцієнт, прийнятий в курсовому проекті рівним 1,1, тому міцнісні характеристики грунту (j і с) прийняті за таблицями СНіПа [10];

Mg, Mq, Mс - коефіцієнти, прийняті за таблицею 4 СНіПа [10], в залежності від кута внутрішнього тертя (j) грунту,

j=38; Mg=2,11, Mq=9,44, Mс=10,8; z - .коеффіціент, приймається рівним: при b lt; 10 м - kz=1;

bz - ширина підошви фундаменту, м; bz=9,91 м

gII - осредненное розрахункове значення питомої ваги грунтів, що залягають нижче підошви фундаменту на всю глибину розвіданої товщі грунтів (за наявності підземних вод визначаються з урахуванням зважувальної дії води) - gsb, кН/м3, що визначається за формулою:


,


де gi і hi - відповідно питома вага і товщина i-ого шару грунту, що залягає нижче підошви;

Питома вага грунту g, кН/м3 визначається:



? =? · g

де?- Щільність грунту, т/м3 (див. Табл. 1),

g - прискорення вільного падіння, g=10 м/с2.


? 1=1,96 · 10=19,6 кН/м3,

? 2=1,82 · 10=18,2 кН ??/ м3,

? 3=2,06 · 10=20,6 кН/м3,


кН/м3,


кН/м3,2=3,95 м; h3=0,3 м; h3 =4,85 м; h4=2,85 м

кН/м3,

gII - те ж для грунтів, що залягають вище підошви фундаменту.

кН/м3,

Для грунтів зворотної засипки: gII0=0,95? gII,

кН/м3

С - розрахункове значення питомої зчеплення грунту, що залягає безпосередньо під підошвою фундаменту, С=2 кПа;

d1 - приведена глибина закладення для зовнішніх і внутрішніх фундаментів від підлоги підвалу, яка визначається за формулою:



Назад | сторінка 9 з 22 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Визначення розрахункового опору ґрунту тривало навантаженої основи і визнач ...
  • Реферат на тему: Розрахунок фундаменту мілкого закладання на природній основі і пальового фу ...
  • Реферат на тему: Розрахунок основи фундаментів мілкого закладення і пальового фундаменту
  • Реферат на тему: Проектування фундаменту глибокого Закладення
  • Реферат на тему: Проектування фундаменту мілкого і глибокого закладення