місце, де пішоходам дозволяється переходити проїжджу частину. p align="justify"> В«Місце зупинки автобусаВ» (у прямокутнику синього фону є білий квадрат, всередині якого зображений автобус). Громадський транспорт слід очікувати тільки на автобусних зупинках (на піднятих над проїзною частиною посадкових майданчиках). p align="justify"> група. Інформаційні знаки повідомляють про особливості дорожньої обстановки або про розташування на шляху прямування позначених на цих знаках об'єктів. p align="justify"> Ці знаки інформують про підземний і надземному пішохідних переходах, найменуванні населених пунктів.
група. Знаки сервісу повідомляють про розташування необхідних у дорозі об'єктів, таких, як пункт першої медичної допомоги, лікарня, телефон, місця відпочинку, туалет. p align="justify"> група. Знаки додаткової інформації (таблички) при необхідності уточнюють, обмежують або підсилюють дію окремих дорожніх знаків. br/>
Запитання і завдання
) Навіщо потрібні дорожні знаки?
) Розкажіть, які ви знаєте дорожні знаки, і що вони позначають?
) В яких місцях встановлюється знак В«ДітиВ»?
) Зверніть увагу: які дорожні знаки вам зустрічаються по дорозі до школи.
) Придумайте і намалюйте незвичайний дорожній знак.
Домашнє завдання зацікавило учнів, тим самим створило ситуацію успіху.
Заняття 8. Бесіда В«Дорога - не місце для ігор!В» br/>
Мета: - формувати уявлення молодших школярів про безпеку на вулицях і дорогах;
переконати учнів з небезпеки проведення ігор на проїжджій частині.
Хід заняття:
Учитель, використовуючи наочні посібники (набір фігур і схем для вивчення правил дорожнього руху), розповідає і показує, де рухається транспорт по вулицях і дорогах, де повинні грати діти. На макеті вулиці учні розташовують на проїжджій частині дороги моделі транспорту, на тротуарі - фігури пішоходів. Переміщаючи фігури пішоходів на проїжджу частину вулиці при русі моделей транспорту, демонструється кілька небезпечних положень. p align="justify"> Діти розповідають про своїх конкретних випадках, вчитель теж наводить приклади небезпечних ситуацій, пов'язані з витівками на проїжджій частині і поряд з нею.
Вчитель пояснює учням, що ігри і катання а ковзанах, санках, велосипедах вирішуються у спеціально відведених місцях: на дитячих майданчиках у дворах, в парках, на ковзанках, на спортивних майданчиках і стадіонах. Не можна грати в сніжки, футбол та інші ігри на тротуарах і проїжджій частині вулиці і дороги - це заважає пішоходам і руху транспорту. Особливо небезпечно на дорозі влаштовувати велосипедні гонки, грати в м'яч, кататися на ковзанах або на лижах, причепилися до машини. Найчастіше подібна недисциплінованість закінчується для дітей трагічно. p align="justify"> Наприкінці бесіди діти ще раз перераховують місця, де можна влаштовувати ігри і роблять висновок, що ігри на проїжджій частині і поряд з нею можуть призвести до біди.
Протягом всієї бесіди підтримувалася жвавість і ненав'язливість.
Заняття 9. Вікторина В«Правила вчи - себе бережиВ»
Цілі: - перевірити і закріпити знання учнів правил дорожнього руху на вулицях і дорогах.
Завдання: - виховувати у дітей дисциплінованість, обережність на вулицях і дорогах;
вчити розуміти мову дорожніх знаків, сигналів світлофора.
Хід заняття:
Перший гейм вікторини В«Запитання - відповідьВ».
На дошці - ігрове поле, розділене на сектори, в яких позначена область знань:
В«Правила переходу вулиць і дорігВ»;
В«Сигнали світлофора, дорожня розміткаВ»;
В«Дорожні знакиВ».
Капітани трьох команд, що складаються кожна з п'яти осіб, вибирають область знань і йдуть до команди.
У геймі задається по п'ять питань кожній команді. За кожну правильну відповідь дається 1 очко. br/>
Питання з галузі знань В«Правила переходу вулиць і доріг"
. У яких місцях можна переходити вулицю? p align="justify">. Як треба правильно переходити вулицю, дорогу? p align="justify">. Чи можна перебігати через вулицю, дорогу? p align="justify">. Чому пішоходам не можна ходити по проїжджій частині вулиці, дороги? p align="justify">. Як потрібно переходити вулицю при виході з трамвая, автобуса? br/>