я К-тої групи на территории стоянки при віїзді L 1 та в їзді L 2 дорівнює 0,17 км.  
 Т х1, Т х2 - годину роботи двигуна автомобіля К-тої групи на холостому ходу при віїзді (х 1) та вїзді (х 2). на стоянку у хвилинах. Година роботи двигуна на холостому ходу при віїзді и в їзді пріймається рівній 1 хв. 
  При проведенні екологічного контролю пітомі Викиди забруднюючою Речовини рахують за формулою: 
   m n1=mn? K и (2.3.) 
  mx=mx? K и (2.4) 
   де, kі - коефіцієнт зниженя Викиди І-тої забруднюючої Речовини при проведенні екологічного контролю, візначаємо за табл.2.1 
   Таблиця 2.1 Значення Коефіцієнтів зниженя Пітом вікідів 
  Тип двігунаК и СОСНNO 2 CSO 2 PbБензін0,80,91- 0,95- Дізель0,90,910,80,95- 
  Таблиця 2.2 Година прогріву двигунів на відкритих та Закритого стоянках, что НЕ опалюються. 
  Категорія автомобіляЧас прогріву при температурі Повітря (t 0 C) gt; 5 + 5, - 5-5, - 10-10, - 15-15, - 20-20, - 25 lt; 25Легковій341015152020Грузовій, автобусі461220253030 
  Періоді року (холодний (65 днів), теплий (150 днів), перехідній (45 днів)) визначаються за середньомісячною температурою. Місяці для якіх середньомісячна температура lt;- 5 0 C відносять до холодних. Місяці Із середньомісячною температурою lt; +5 0 C - теплі. Місяці Із температурою - 5 до +5 0 C - Перехідні. 
  Валовий Викид І-тої Речовини транспортним Засоба M i т/рік розраховують для шкірного ПЕРІОДУ року за формулою (2.5): 
   M i=0,000001? ? а в (М 1 + М 2)? N k? T p (2.5) 
   де, а в - коефіцієнт віїзду визначаються за формулою (2.6) 
  N k - Кількість автомобілів К-тої групи за Розрахунковий период. 
  T p - Кількість днів роботи у холодному, перехідному и теплому переод. 
  ? ав (2.6) 
   n - середня Кількість за Розрахунковий период автомобілів К-тої групи, что віїжджалі течение дня зі стоянки. 
  Для визначення загально валового Викиди? М (тонн/рік) валові Викиди по періодах року сумуються. 
  ? М=Мт + Мх + Мп (2.7) 
   де, Мт, х, п - Викиди ЗАБРУДНЕННЯ Речовини у теплий, холодний, перехідній періоді. 
  Завдання 2.1.1. 
  Розрахуваті Викиди ЗАБРУДНЕННЯ Речовини транспортними Засоба на відкрітій стоянці за рік. 
  Вихідні дані: 
  На відкрітій стоянці знаходяться Грузові дізельні автомобілі вантажопідйомністю 5 - 8 тонн 77 штук. ПОЧИНАЄМО розрахунок за формулою (2.1) i заносимості ВІДПОВІДІ у таблиці 2.1. у колонку 10. 
  mn та mL з формули (2.1), (лишь для холодного и теплого ПЕРІОДУ), а перехідній период розраховуюємо за формулою (2.8): 
  Перехідній период=холодний х 0,9 (крім NO2) (2.8) 
  n для перехідного ПЕРІОДУ: 
				
				
				
				
			   СО=4,4 * 0,9=3,96 
  СН=0,8 * 0,9=0,72 
  SO2=0,108 * 0,9=0,097 
  С=0,12 * 0,9=0,108, 
   отрімані дані вносяться до табліці 2.1 у колонку 2 
  mL для перехідного ПЕРІОДУ: 
   СО=6,2 * 0,9=5,58 
  СН=1,1 * 0,9=0,99 
  SO2=0,56 * 0,9=0,504 
  С=0,034 * 0,9=0,315, 
   отрімані дані вносяться до табліці 2.1 у колонку 5 
  mx беремо для холодного, теплого та перехідного ПЕРІОДУ. Дані для періодів однакові та заносимості їх у табл. 2.1, колонку 8 
  отже, ПОЧИНАЄМО обрахункі за формулою (2.1), но НЕ забуваймо обрахуваті за формулами (2.3) та (2.4) mn1 та mx. 
  Холодний период 
   М1 (СО)=4,4 * 0,9 * 12 + 6,2 * 0,17 + 2,8 * 0,9 * 1=51,09 
  М1 (СН)=0,8 * 0,9 * 12 + 1,1 * 0,17 + 0,35 * 0,9 * 1=9,142 
  М1 (NO2)=0,8 * 1 * 12 + 3,5 * 0,17 + 0,6 * 1 * 1=10,8 
  М1 (SO2)=0.108 * 0.95 * 12 + 0.56 * 0,17 + 0,09 * 0,95 * 1=1,412 
  М1 (С)=0,12 * 0,8 * 12 + 0,35 * 0,17 + 0,03 * 0,8 * 1=1,24 
   Перехідній период 
   М1 (СО)=3,96 * 0,9 * 6 + 5,58 * 0,17 + 2,8 * 0,9 * 1=24,85 
  М1 (СН)=0,72 * 0,9 * 6 + 0,99 * 0,17 + 0,35 * 0,9 * 1=4,371 
  М 1 (NO 2)=0,8 * 1 * 6 + 3,5 * 0,17 + 0,6 * 1 * 1=5,995 
  М 1 (SO 2)=0,0972 * 0,95 * 6 + 0,504 * 0,17 + 0,09 * 0,95 * 1=0,73 
  М 1 (С)=0,108 * 0,8 * 6 + 0,315 * 0,17 + 0,03 * 0,8 * 1=0,602 
   Теплий период 
   М 1 (СО)=2,8 * 0,9 * 4 + 5,1 * 0,17 + 2,8 * 0,9 * 1=13,47 
  М 1 (СН)=0,38 * 0,9 * 4 + 0,9 * 0,17 + 0,35 * 0,9 * 1=1,836 
  М 1 (N...