к", "Історія українського друкарства". p> Слід вдуматісь в слова - одкровення Огієнка, в Які впродовж поколінь вчітувалісь Наші одноплеменці за кордоном: "Європо, Вільний світе - чі українці не люди, что їхні святині оскверняють без перерви? ";" Гине мова - гине народ! ";" Народ, что легко скідає свое и прістає до чужого, Ніколи сильно не буде! "та ін.
Ще хочеться згадаті про Дуже цікаву пам'ятку нашого народу - "Велесову книгу". Це пронумеровані дощечки, на якіх вірізано текст. Розповідають смороду про життя правослов'янського народові у Давні часи, коли ще на территории України проживали кочові племена - скіфи, кіммерійці и сарматів. Це були Дуже Давні язічеські часи. p> Альо про Цю пам'ятку ми поговоримо іншім разом.
ІІІ. Підсумок уроку.
запитаня:
1. Колі з'явилося перше слов'янське лист?
2. Які пісемні пам'ятки Нашої країни ві знаєте? Їхні автори. p> 3. Назва та автор Першої друкованої книги.
4. Назвіть одних з дерло українських письменників и міслітелів.
В
9 клас
Тема: Необхідність та практічність картотек.
Мета: з 'ясувати роль періодичних видань у суспільному жітті; познайомитись учнів з фондом періодики.
Розглянуто картотеку газетно-журнальних статей.
Обладнання: сістематічні картотеки газетно-журнальних статей.
Хід уроку
І.Повідомлення тими и мети уроку.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Бібліотекар. Періодичні видання містять Дуже багато Корисної и цікавої ІНФОРМАЦІЇ. Щоб можна Було скористати цією інформацією у будь Який час для цього у бібліотеках створюється система картотек. Кількість їх покладів від кількісного складу, спожи, ОБСЯГИ и змісту бібліотечних фондів, а такоже від складу чітачів бібліотеки, їх Запитів та уровня ІНФОРМАЦІЙНОЇ роботи бібліотеки. Наша шкільна бібліотека веде кілька картотек. (Розглядається схема "Картотеки шкільної бібліотеки")
Найбільш популярними среди чітачів є тематичні картотеки на Такі тими: "Картотека хрестоматійніх творів зарубіжної літератури", "Картотека хрестоматійніх творів української літератури "," На допомогу вчителям-предметникам "та багат других.
Як створюється картотека и для чего вона потрібна? Картотеки вміщують бібліографічні описи статей Із газет, журналів, книг на Різні тими. Колі до бібліотеки надходять періодичні видання бібліотекар уважности перечітую Шкірні статью, и ЯКЩО стаття несе в Собі інформацію яка может буті Використана у навчанні та для других потреб на таку статтю заводитися каталожних картка. Запис картки каталогом відрізняється від записами картки картотеки:
Картка в каталозі:
- автор
- назва книги
- вихідні дані
- Головні елєменти
Картка в картотеці:
- автор
- назва статьи
- адреси статьи (Назва и дата виходе періодічного видання)
Наприклад:
Яворницький Д.І.
Із української старовини: Наук.-худож.кн ..: Для серед. та ст. шк. віку/Пер. з рос. Ю.О.Іванченка; Мал. М.С.Самокіша та С.І.Васільківського. - К.: Веселка, 2001. - 176с.: Іл. p> Кульчицький С.
Голодомор-33: Чому и як? // Дзеркало тижня. - 2006. - № 45 (624). - 25 листопада - 1 грудня
После цього картки розміщуються в картотеках відповідно до тим и розділів картотек.
Отже, тепер ві зрозумілі, что при напісані реферату чг Доповіді на Завдання тему можна користуватись НЕ Тільки систематичність каталогом, а і картотеками что є у бібліотеці. Альо, знайшовши потрібну статтю в картотеці, треба зорієнтуватіся, де знаходится фонд періодичних видань и за адресою статьи найти ее в газеті чг Журналі. Зазвічай у бібліотеках фонд періодичних видань відокремлюється чи віділяється. Газети в основному залі зберігаються 2 рокі, журнали - 5. Если стаття виходе за ці рамки, то газети и журнали передаються до книгосховища. І щоб отріматі потрібну статтю звітність, заповнити бланк-замовлення за Яким бібліотекар відшукає ее у кнігосховіщі. При заповненні нужно будет згадаті навички бібліографії.
ІІІ. Закріплення вивченості матеріалу.
А тепер, щоб засвоїті материал, ві користуючися системою картотек, повінні будете сделать бібліографічну підбірку (список) статей на тими за Вибори:
"Місто в якому я живу"
"Давні промисли та ремесла нашого народу"
"Історія кнігодрукування"
"Новорічні свята"
І V . Домашнє Завдання.
Зробити бібліографічну підбірку "Історія Шполянського краю "
10 клас
Тема: Комп'ютерна бібліотека (інтегрованій урок - Діалог)
Мета : Допомогті зрозуміті дітям, что оволодіння основами ІНФОРМАЦІЙНОЇ культури підготує їх до будь - Якого відупізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ, забезпечен здатність...