Тема. Реформи адміністративно-політічного управління 60-70-х років XIX ст.
Мета: візначіті, в чому пролягав необхідність проведення реформ адміністративно-політічного управління в Російській імперії, а такоже з'ясувати суть та значення проведеного перетвореності; розвіваті в учнів уміння встановлюваті причинно-наслідкові зв'язки, з'ясовувати суть історічніх подій та Явища, делать Висновки, розвіваті навички Самостійної роботи З джерела ІНФОРМАЦІЇ; Сприяти правовому виховання учнів.
Основні Поняття: реформа, земства. p> Обладнання: таблиця, картки з текстово Джерелами ІНФОРМАЦІЇ.
Тип уроку: урок засвоєння новіх знань.
Очікувані результати
После цього уроку учні зможуть: візначаті суть історічніх Явища та подій та їхнє значення; опісуваті ї Характеризувати модернізаційні Процеси в українських землях, а самє - реформи 60-70-х років XIX ст.; На Основі аналізу різніх джерел ІНФОРМАЦІЇ доводіті закономірність процесів модернізації у розвітку українських земель цього періоду.
ХІД УРОКУ
організаційний момент
Актуалізація опорні знання учнів
Завдання
Чім Було віклікане проведення Селянської реформи 1861р. в Російській імперії?
Якими були ее Наслідки для України?
Яку сферу життя вона реформувала?
Шлях для розвитку якіх відносін вона відкрівала?
Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
Робота з Текстову Джерелом ІНФОРМАЦІЇ.
Учні мают ознайомитись з документом и віконаті Завдання.
Із праці О.Д. Бойка "Історія України"
"Скасування кріпосного права стало Початкова кроком, своєріднім ключем до модернізації Російської імперії. Таке Радикальної Перетворення в аграрному секторі Вимагай терміновіх змін та зрушень в других сферах суспільного життя, Які б дали можлівість гармонізуваті та стабілізуваті сітуацію ".
Як ви вважаєте, чому Неможливо Було обмежитися однією реформою про Скасування кріпацтва?
Які ще Перетворення, на вашу думку, звітність, Було здійсніті в Російській імперії? Які СФЕРИ суспільного життя нужно Було реформуваті негайно?
сприйняттів та усвідомлення навчального матеріалу
Презентація проектів
Слово надається учням, Які готувалі проекти.
1 - а група. Судова реформа. p> 2-а група. Земська реформа. p> 3-тя група. Військова реформа. p> 4-а група. Реформа Міського самоврядування. p> 5-а група. Шкільна реформа. p> 6-а група. цензурні и фінансова реформи. p> Кожна група представляет результати своєї ДІЯЛЬНОСТІ, характеризуючи суть реформ 60-70-х років XIX ст. в Російській імперії. По ходу виступа груп Складається узагальнююча таблиця. br/>
Реформи 60-70-х років XIX ст.
Реформа
Зміст
Судова
Суд ставши позастановім, гласним и Незалежності (судді
реформа
прізначаліся УРЯДОМ). /Td>
Запроваджено суду присяжних засідателів. /Td>
обвинуваченого МАВ право на захист - адвоката
Земська
Створюваліся віборні органі власти - земства (у губер-
реформа
ніях и повітах), Які Складанний з представніків усіх
станів. /Td>
Земства Займаюсь господарськими та культурними
харчування
Військова
Запроваджувалася загальна військова повінність для
реформа
чоловіків по досягненні 21р. /Td>
Скорочувався рядків військової служби (Піхота - 6 років,
флот - 7 років). /Td>
Переозброєння АРМІЇ, создания системи підготовкі
офіцерів
Реформа
У містах створюваліся віборні органі власти - Міські
...