Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Відносне порівняння між сторонами і кутами прямокутного трикутника

Реферат Відносне порівняння між сторонами і кутами прямокутного трикутника

















Конспект уроку з геометрії для 8 класу середньої загальноосвітньої школи

Тема уроку: Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника


Цілі:

В· освітня : 1) формування умінь і навичок у застосуванні співвідношень між сторонами і кутами прямокутного трикутника, 2) формування умінь працювати з завданням.

В· розвиваюча : розвиток пам'яті, мислення, спостережливості, уважності; розвиток пізнавального інтересу;

В· виховна : виховання самостійності, акуратності, вміння відстоювати свою точку зору, уміння вислухати інших.

Тип уроку: формування умінь і навичок.

Методи навчання: узагальнено-репродуктивний, евристичне узагальнення.

Вимоги до знань і умінь учнів: знати, що таке синус, косинус, тангенс гострого кута прямокутного трикутника, основне тригонометричне тотожність, значення синуса, косинуса і тангенса табличних кутів; вміти вирішувати завдання по даній темі.

Обладнання: лінійка.


План уроку


1. Організаційний момент (2 хв)

2. Актуалізація опорних знань та вмінь (15 хв)

3. Формування умінь застосовувати співвідношення між кутами і сторонами прямокутного трикутника (25 хв)

4. Підведення підсумків роботи на уроці (2 хв)

5. Завдання додому (1 хв)


Хід уроку


I. Організаційний момент

Привітання, перевірка відсутніх, збір зошитів з домашнім завданням.


II. Актуалізація опорних знань і умінь


Вчитель: На сьогоднішньому уроці ми продовжимо рішення завдань на тему "Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника ". Але спочатку повторимо основні визначення.

Фронтальне опитування:

1) Що називається синусом гострого кута прямокутного трикутника?

(синусів гострого кута прямокутного трикутника називається відношення протилежного катета до гіпотенузи.)

2) Що називається косинусом гострого кута прямокутного трикутника?

(Косинусом гострого кута прямокутного трикутника називається відношення прилеглого катета до гіпотенузи.)

3) Що називається тангенсом гострого кута прямокутного трикутника?

(Тангенсом гострого кута прямокутного трикутника називається відношення протилежного катета до прилежащем.)

4) Яке рівність пов'язує синус, косинус і тангенс гострого кута прямокутного трикутника?


()


5) Чому дорівнює


()


6) Назвіть основне тригонометричне тотожність?

()

Вчитель: А тепер вирішимо одну усну завдання.

Запис на дошці: Знайдіть площа рівнобедреного прямокутного трикутника з основою 10 см і кутом при основі.


В 

Вчитель: З чого почнемо рішення даної задачі?

Учні: Для початку визначимо, за якою формулою будемо шукати площа трикутника.

Вчитель: Правильно. Звернемо увагу на те, що цей трикутник не звичайний, а по-перше, рівнобедрений, по-друге, прямокутний.

Учні: Площа прямокутного трикутника дорівнює половині твори його катетів.

Вчитель: Добре. Тепер шукатимемо катети.

Учні: Так як трикутник рівнобедрений, то досить знайти тільки один катет, наприклад. Катет можна знайти із співвідношення між гострим кутом, катетом і гіпотенузою прямокутного трикутника.

Запис на дошці:.

Учні: Потім і даної формули виразимо катет.

Запис на дошці:.

Учні: Гіпотенуза


, а.


Запис на дошці:


.


Учні: Площа трикутника дорівнює


.


Запис на дошці


.


III. Формування умінь застосовувати співвідношення між кутами і сторонами прямокутного трикутника


Вчитель: А тепер приступимо до вирішення завдань. На дошці записані завдання, які необхідно вирішити в класі. Відкривайте зошити, записуйте число і тему уроку. p> Запис на дошці: № 600, 601, 602. p> Запис на дошці і в зошитах: Число.

Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника.

Вчитель: Завдання будемо вирішувати близько дошки.

№ 600. Насип шосейної дороги має у верхній частині ширину 60 м. Яка ширина насипу в нижній її частині, якщо кут нахилу укосів до горизонту дорівнює, а висота насипу дорівнює 12 м (рис. 209).


В 

Дано: - рівнобедрена трапеція,,,. p> Знайти:.

Рішення:

1) Розглянемо прямокутний трикутник:,. Необхідно знайти катет. Яке співвідношення пов'язує два катета і гострий кут?


; . br/>

2). Так як трикутники і рівні, то, значить


.


Відповідь:


.


№ 601. Знайдіть кути ромба, якщо його діагоналі рівні і 2.

В 

Дано: - ромб,,.

Знайти:

Рішення:

1) У ромбі противолежащие кути рівні, значить

2) Т.к. ромб є параллелограммом, значить (діагоналі паралелограма точкою перетину діляться навпіл),


.


3) Аналогічно,


.

4).

5)

.

Відповідь:.


№ 602. Сторони прямокутника рівні 3 см і см. Знайдіть кути, які утворює діагональ зі сторонами прямокутника.


В 

Дано:.

Знайти:.

Рішення:


1)

.

2)

Відповідь:


IV. Підведення підсумків роботи на уроці


Учитель: Отже, на сьогоднішньому уроці ми сформували вміння та навички в застосуванні співвідношень між сторонами і кутами прямокутного трикутника, закріпили вміння вирішувати завдання з даної теми. На наступному уроці ми продовжимо вивчення теми: "Співвідношення між сторонами і кутами прямокутного трикутника ".


V. Завдання додому


Вчитель: Відкрийте щоденники і запишіть завдання додому. Воно записано на дошці. p> Запис на дошці: В§ 4 п.66, 67, питання 15-18 стор 154; № 599. br/>

Література


1) Атанасян Л.С. Геометрія 7-9

2) Саранцев Г.І. Методика навчання математики в середній школі

3) Мішин В.І. Приватна методика викладання математики в середній школі







Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Медіани трикутника
  • Реферат на тему: Чудові точки трикутника
  • Реферат на тему: Розробка програмного модуля для розрахунку основних геометричних характерис ...
  • Реферат на тему: Розрахунок конвеєрної надвисокочастотної нагрівальної установки для термооб ...
  • Реферат на тему: Програма размещения 8 королев на шаховій дошці