Тема: Закріплення вивченого з теми В«ПідметВ» p>
Мета:
1. Повторення вивченого з теми В«ПідметВ»
2. Розвивати усну та письмову мову, самостійне мислення, уяву учнів;
. Здійснювати естетичне виховання: інтерес до творчості казахських композиторів, любов до музики
Наочні посібники: підручник, правила, схема, роздатковий матеріал, картки виходу
Тип уроку : урок - повторення по інтерактивній методиці
Форма уроку : урок - практикум
Методи: словесно - практичний, наочний.
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
. Підготовка класу до уроку. 2. Психологічний настрій.
І?. Постановка мети уроку:
1. Бесіда:
- Що вивчає синтаксис?
- З чого складається граматична основа?
- Підмет?
- Способи вираження підмета
ІІ. Перевірка домашнього завдання:
. Упр 5 стор 154 (допишіть словосполучення, використовуючи слова з тексту)
2. Упр 8 стор 154 (запишіть і навчіться прислів'я, які вам сподобалися, поясніть їх зміст)
ІІІ. Опитування:
1. Вираз підлягає словосполученнями
? ІІ. Закріплення знань:
1. Ділення на міні групи (вибір лідера, назва групи)
2. Складання та затвердження правил уроку
3. Робота по групах
І. Бесіда:
1 група:
Прочитайте і поясніть значення виразу В«Музика живе в мені з тих пір, як почув я спів матеріВ» М.Ю. Лермонтов
2. група:
Підготуйте повідомлення на тему: В«І звуки чарівні звучать навколо насВ»
Яка музика звучить у твоїй душі?
З чого починається твоя музика?
Про що співає твоя душа?
ІІ. Есе:
Напишіть міні-твір, продовживши В«Якби я був музикантом (композитором, співаком)В» ...
І І І.. Музична пауза:
- Прослухайте мелодію, яка картина виникла у вас перед очима
І?. Робота по тексту В«Народна пісняВ»:
- Спишіть, вставте підмет, зробіть синтаксичний розбір
Народна пісня
Казахський ... багатий піснями. У цих піснях відображена багатовікова ... народу, його надії і мрії, горе і радість. ... Звучала всюди: в халупах і мазанках, на волі і катівнях, на ярмарках і в безкрайньому степу. Життя кочівника немислима без ....
Дзвінкою піснею ... відкривав тієї, пісні співали на ігрищах за аулом, піснею зустрічали народження дитини, з нею проводжали людину в останню путь. У дні свят за кожною юртою звучав .... В«Пісня - прикраса жігітВ», - каже народ. p align="justify"> ... користувалися у народу особливою повагою, були найбажанішими гостями. ... Чванливого бая блідого перед мистецтвом співака. p align="justify"> Слова для довідок : жігіт, пісня, народ, історія, жарапазан, багатство, акини - імпровізатори , життя.
?. Підбиття підсумку:
- Навіщо людині потрібна пісня?
У якому віці до нас приходить музика?
Які пісні співає молодь?
Чому молодь любить рок - музику?
Чи не застаріла чи класична музика?
? ІІІ. Домашнє завдання:
1. Напишіть твір на тему В«Сучасна музикаВ». Що це таке? В»Використовуючи дані слова: Сцена, завіса, мікрофон, поп-музика, фонограма, ударник, гітара, рок-опера,В« фанера В», хіт, реп.