pan>
Виконати, зіграти, заспівав, озвучити, написати, оранжіровать, інтонувати.
Тема: Морфологічний розбір дієслова. Повторення вивченого про дієслово
підмет російську мову дієслово урок
Мета:
1. Закріпити знання учнів про дієслово, роль дієслова в реченні, морфологічному розборі дієслова;
. Розвивати усне і писемне мовлення, мислення, уяву учнів;
. Виховувати інтерес до предмета, допитливість, прагнення отримувати знания. p align="justify"> Наочні посібники: підручник, план морфологічного розбору дієслова, картки
Тип уроку : комбінований
Форма уроку : урок - практикум.
Методи: словесно - практичний, наочний, частково-пошуковий.
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
. Підготовка класу до уроку. 2. Психологічний настрій.
ІІ. Перевірка домашнього завдання:
1. В§ 84 Упр 632, упр 642
ІІІ. Опитування:
Умовне і наказовий спосіб дієслова
І?. Підготовка до засвоєння знань:
1. Бесіда:
Роль дієслова в реченні
?. Засвоєння знань:
1. Слово вчителя:
- Дієслово служить для того, щоб передати дію предмета і відповідає на питання: що робити? що зробити?
. Робота за планом морфологічного розбору дієслова:
І. Частина мови. Загальне значення. p align="justify"> ІІ. Морфологічні ознаки:
1. Початкова форма (І.п.ед. год);
+2. Постійні ознаки: вид, перехідність, відмінювання;
. Непостійні ознаки: спосіб, час, число, особа (якщо є), рід (якщо є)
ІІІ. Синтаксична роль. p align="justify">? І. Перевірка розуміння нових знань:
Зразок розбору:
З півдня стрімко насувалася чорно-сиза хмара.
Насувалася - дієслово
І. Що робила? - Насувалася, н.ф. - Насуватися
ІІ. Пост. - Неперех, 1 спр, нерад вигляд; непост. - Вилучивши. накл, од. ч., ж.р, бавовняні, вр.
ІІІ. Хмара (що робила?) - Насувалася
? ІІ. Закріплення знань:
1. Робота за підручником :
а) виконання вправ:
Упр 647 стор 240 (складіть невеликий текст на одну з тем В«У бібліотеціВ» або В«Наближення грозиВ», вживаючи такі дієслова
. Не говори, що не шепочи, що не передавай, що не шаруди
. Не шумить, не гримить, не зійшло, не йдеться, чи не прояснилося, що не виблискує, не ллється)
Упр 652 стор 243 (поставте зазначені в дужках дієслова у формі наказового способу)
Упр 653 стор 243 (перебудуйте пропозиції, вживши особисті дієслова в безособовому значенні)
б) робота за картками:
1. Хто більше назве?
а) дієслова праці
б) дієслова звучання і кольору
в) дієслова руху
г) дієслова, що позначають стан людини
д) дієслова, що позначають стан природи
2. Виберіть з дужок дієслово потрібної форми і запишіть пропозиції, визначте вид дієслова
Я випадково (побачив, бачив) серед дерев три невеликі берізки. Вони (постояли, стояли) на тихій трав'янистої галявинці, їх гнучкі гілки (звисали, свіслий) до землі. Зелень клейких листочків була дуже ніжна. Білі стовбури (засяяли, сяяли) молодо, ясно, радісно. p align="justify"> (За А. Астаф'єву)
. Визначте час дієслова, зробіть розбір
Ніч поспішала в хащі. Вона падала на дно ярів, покірно йшла в болото. Алмазної краплею дрогнулаі згасла остання зірка. Загриміли бубонці. Піднялися олені. Все живе повернулося до світанку. Всі зустрічали ранок нового дня. (За Г. Федосєєву)
? ІІІ. Домашнє завдання:
1. В§ 95...