Конспект уроку в 4 класі з теми В«Ненаголошені закінчення імен іменників в орудному відмінку одниниВ»
відмінок іменник закінчення безударний
МЕТА:
Ознайомити учнів зі способом визначення розстановки ненаголошених закінчень у іменників в орудному відмінку;
Формувати вміння правильно писати закінчення імен іменників в орудному відмінку;
Розвивати інтелектуальні здібності дітей;
Виховувати любов до російської мови;
ХІД УРОКУ:
Повторення вивченого. Словникова робота: випиши на картку зі словника 10 слів, відзначених зірочкою на теми: "Місто" - 6 слів, "Інструменти" - 4 слова. На місці орфограмм, став віконця. Поміняйтеся карткою з сусідом, вставте пропущені букви, перевірте за словником. Хто допустив помилки, підніміть руку. p align="justify"> Складіть з одним із слів з ненаголошених закінченням словосполучення і поставте його в давальному відмінку. Як перевірили закінчення? p align="justify"> Формулювання учнями теми та мети уроку.
Виходячи з останньої теми уроку (В«Безударні закінчення імен іменників у знахідному відмінку одниниВ»), визначте тему сьогоднішнього уроку.
Орієнтуючись на алгоритм, сформулюйте мета уроку (алгоритм написаний на дошці):
ВИЗНАЧЕННЯ безударное закінчення у іменників в орудному відмінку.
АЛГОРИТМ
постав іменник в початкову форму і визнач його схилення;
постав на місце перевіряється перевірочне слово того ж відміни у тій же формі;
дізнайся в перевірочному слові закінчення і напиши таке ж у перевіряється.
. Робота над темою уроку. p align="justify"> На дошці написані слова:
Газета, озеро, звір, степ.
Визнач схилення і рід у кожного слова. Постав дані слова в орудному відмінку. Які закінчення мають ці слова в орудному відмінку? Доведіть чому? p align="justify"> Физминутка.
Я буду називати слова в орудному відмінку, а ви, якщо слово з ненаголошених закінченням - підстрибніть, якщо з ударним - хлопніть.
Рікою, пилом, світлом, вікном, сестрою, піснею, купкою.
Закріплення матеріалу:
На дошці стовпчики слів прикметники в орудному відмінку і іменники без закінчень. Завдання соотнеси прикметник з іменником, і у іменників постав потрібне закінчення. p align="justify"> Старій печ.
Шкільним мор.
Чорним портфелі.
Гарячої вулиць.
Прочитайте, які словосполучення у вас вийшли. Які закінчення вставили у іменників? Чому? p align="justify"> Поясніть, за якою ознакою об'єднані всі ці слова. Виправте, помилки у даних іменників:
вчителів, Мама, речемь, яблуко.
Чим керувалися при виконанні цього завдання?
Складіть речення з одним із слів так, щоб воно залишилося в орудному відмінку, розберіть його по членам. Яким членом речення є вибране вами іменник. p align="justify"> Підсумок уроку.
Як ми визначали ненаголошені закінчення у іменників в орудному відмінку? Чим керувалися? br/>