Тема уроку: В«Формування та подання графічних зображень в пам'яті комп'ютераВ»
Цілі уроку
Освітня:
В· сформувати уявлення учнів про способи побудови зображень в пам'яті комп'ютера;
В· освоїти растровий спосіб і мати уявлення про векторної графіки (фрактальний), оцінити їх плюси і мінуси;
В· сформувати уявлення про технічні засоби при роботі з графічними об'єктами.
Розвиваюча:
В· продовжити розвивати вміння учнів застосовувати комп'ютер для вирішення конкретних завдань з конкретної предметної області;
Виховна:
В· продовжити формувати естетичну та художню культуру учнів засобами комп'ютера
Хід уроку
інформатика растровий графіка векторний
I. Організаційний момент
Вчитель: В«Здрастуйте, хлопціВ».
Після привітання вчитель знайомить учнів з цілями уроку і основними етапами уроку.
II. Пояснення нового матеріалу
Комп'ютерна графіка - це розділ інформатики, що займається проблемами В«малюванняВ» на ЕОМ. У 19 в. У Франції виникла техніка живопису, яку назвали пуантилізму: малюнок складався їх різнокольорових точок, що наносяться пензлем на полотно. Подібний принцип використовується і в комп'ютерах. На картинах пуантілістов, точки розташовуються в хаотичному порядку, а точки на екрані комп'ютера збудовані в рівні ряди. 1 точка - відеопіксель. Сукупність точкових рядків утворює графічну сітку або растр. Розмір графічної сітки представляється у формі твору числа точок в горизонтальній рядку на число рядків: M * N. У сучасних дисплеях використовуються наступні розміри графічної сітки: 640 * 200, 640 * 480, 1024 * 768, 1280 * 1024. Виділене курсивом записати в зошит, а виділене жирним шрифтом подчеркнуть.Существуют дисплеї, засновані на різних фізичних принципах. Головною частиною є електронно-променева трубка. На екрані такого дисплея піксель утворюється люмінесцирующим речовиною, що світиться під впливом променя, що випускається електронною гарматою дисплея. Такий промінь пробігає по порядку всі рядки сітки пікселів. При цьому він моделюється на точки, які повинні світитися - падає, а на темні точки - переривається. Оскільки після припинення впливу електронного променя на точку екрану її світіння швидко згасає, то сканування періодично повторюється з високою частотою (50-70 разів на секунду). При такій частоті наш зір не помічає мерехтіння. Дисплеї, що працюють описаним способом (порядкове сканування графічної сітки) називаються растровими дисплеями. Записати виділене курсивом. Задати питання після сказаного. Кольорове зображення - це сукупність трьох кольорів. Вчитель: Як Ви думаєте, яких кольорів?
Кольорове зображення - сукупність червоного, зеленого і синього (RGB). Поєднання цих кольорів і зміна інтенсивності кольору дозволяє отримувати різні відтінки.
Видеоконтроллер (адаптер) - пристрій, що управляє роботою графічного дисплея. Видеоконтроллер складається з двох частин: відеопам'яті і дисплейного процесора. Відеопам'ять призначена для зберігання відеоінформації - двійкового коду зображення, що виводиться на екран. У відеопам'яті міститься інформація про стан кожного пікселя екрану. Дисплейний процесор - друга складова відеоадаптера. Він читає вміст відеопам'яті і відповідно з ним управляє роботою дисплея. Т.ч., до відеопам'яті мають доступ два процесори: центральний і дисплейний. Центральний процесор записує відеоінформацію, а дисплейний - періодично читає її і передає на дисплей. Саме дисплейний процесор управляє променями електронної гармати у відповідності до інформації, закладеної в відеопамять.Запісать визначення видеоконтроллера. Підкреслена замалювати у вигляді схеми в зошиті і записати визначення Відеопам'яті і дисплейного процесора. Виділене курсивом підкреслити. Зробити акцент голосом над виділеними словами
Схема графічної системи комп'ютера