Проведення уроків истории Україні в 11 класі
1. Урок истории в 11 класі
Тема: Суспільно-Політичне життя й політична боротьба в Україні 1953 - 1964 рр.
Мета : Розглянуто Суспільно-Політичне життя и політічну боротьбу в Україні 1953 - 1964 рр.
Освітні задачі:
- розкрити суть процеса десталінізації;
- показати йо Особливості в Україні;
- дати оцінку періоду 1953 - 1964 рр.
Розвиваючі задачі:
- продовжуваті розвіваті уміння узагальнюваті та сістематізуваті фактичність материал;
- Сприяти Вдосконалення вміння дітей працювати з підручніком та картою;
- розвіваті історічну свідомість учнів.
Виховні задачі:
- вчитува учнів маті ВЛАСНА мнение з наводяться конкретні історічніх Явища и процесів, обґрунтовуваті и відстоюваті ее;
- віховуваті учнів у Дусі патріотізму, шаноблівого Ставлення до здобутків українського народу.
Тип уроку: комбінований
Методи навчання: словесна метод (бесіда, Розповідь), Самостійна робота за підручніком, Заповнення таблиць та аналітичний метод.
Засоби навчання: підручник, хрестоматія, картки з запитаня для перевіркі домашнього Завдання.
Основні Терміни та Поняття: "відліга", десталінізація, реабілітація, Програма КПРС. b>
1.2 План уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього Завдання. Актуалізація опорних знань. p> III.Вівчення нового матеріалу
1. "Відліга", як Период історічного розвітку України в 1953 - 1964 рр.
2. ХХ з'їзд КПРС та йо Наслідки. p> 3. Реабілітаційний процес у Период хрущовської "відлиги". p> 4. Зміни ВИЩОГО партійного Керівництва. p> 5. Розширення Повноваження союзних республік. p> IV.Закріплення вивченості матеріалу. Оцінювання роботи учнів на уроці. p> V.Підсумкі уроку.
VI.Домашнє Завдання.
1.3 Хід уроку
1.3.1 організаційний момент
Учитель Організує учнів до роботи (пріберіть з парти все зайве. Пригото Тільки підручник, зошит та щоденник). Учитель вітає школярів (Доброго дня, діти! Я рада вас усіх Бачити. Чі ві Готові до нашого уроку? Добрі, сідайте.) p> 1.3.2 Перевірка домашнього Завдання. Актуалізація опорних знань
Вчитель перевіряє домашнє Завдання (Давайте перевірімо, что ві запам'ятали з нашого минули уроку. Поза Деяк з вас я розд картки з запитаня (див. додаток 1) i ві будете відповідаті на них письмово. Тім годиною з останнімі я проведу бесіду, щоб дізнатіся, як ві запам'ятали минули урок.)
запитаня для Бесідам:
1) Що таке десталінізація?
2) В чому пролягав нова політика Хрущова?
3) Чі зміцніла адмніністратівно-командна система после Завершення процеса ВІДБУДОВИ?
4) Якими були Завдання курсу "на Розгорнутим будівництво комуністічного Суспільства "?
Учитель сообщает тему та задачі уроку (СЬОГОДНІ ми поговоримо з вами про Суспільно-Політичне життя й політічну боротьбу в Україні 1953 - 1964 рр. Як ви добре там, процес десталінізації торкнув НЕ позбав України, а такоже других країн Європи. На цьом уроці ми розглянемо Особливості цього процеса в Україні та дамо Загальну оцінку періоду 1953 - 1964 рр.). br/>
1.3.3 Вивчення нового матеріалу
1.3.3.1 " Відліга " , як Период історічного розвітку України в 1953 - 1964 рр ..
Розповідь вчителя з елементами конспектування.
"Відліга" - Период в истории СРСР, а відповідно й истории УРСР, Який охоплює 1953 - 1964 рр., тоб Период перебування при владі М. Хрущова. ВІН характерізується ліквідацією таких проявів сталінського режиму, як Масові репресії, тотальний контроль за всіма сферами ДІЯЛЬНОСТІ ТОЩО, и СПРОБА проведення Суспільно-політічніх, Економічних реформ з метою надаті нового імпульсу розвітку радянського Суспільства на шляху до "Побудова комунізму". p> Вчитель предлагает учням законспектуваті наступні слова.
Основним змістом "відлиги" є десталінізація - система ЗАХОДІВ щодо Усунення найбільш одіозніх проявів сталінського режиму. Десталінізація мала обмеженності характер ї НЕ торкає підвалін існуючого ладу.
Складові десталінізації:
- Ліквідація системі ГУЛАГу, системи масів репресій.
- Амністія. Реабілітація незаконно засуджених.
- Реформа силових відомств, судової системи. Упровадження в їх ДІЯЛЬНОСТІ принципом законності. p> - послаблень ідеологічного лещатах. Тимчасова припиненням кампанії проти "українського буржуазного націоналізму". p> - Децентралізація управління. Послаблення командно-адміністратівної системи. p> - Розширення прав и Повноваження союзних республік. ЗРОСТАННЯ Частки ураїнців у парт...