План заняття
творчість нечуй Левицький русский ментальність
Група: 13,14,19
Спеціальність ВБДК, ЗВ
Тема заняття: І.С. Нечуй-Левицький. "Кайдашева сім'я "- зразок реалістічної соціально-побутової повісті. Історія написання. Зміст твору "Кайдашева сім'я". p> Мета заняття:
Навчальна - Знати основні Відомості про творчість митця. Візначаті жанр "Кайдашевої Сім'ї", Коментувати основні проблеми, Характеризувати образи та порівнюваті їх; висловлювати Власні думки про українську ментальність, національний характер, народні мораль та етика.
Виховна - Усвідомлення основних рис української ментальності, їх значення для самопізнання та адаптації у сучасности суспільстві
Розвіваюча - Розвіваті уміння аналізуваті художні твори
Вид заняття: Лекція
Вид Лекції: Вступна Лекція
Форма проведення заняття: Лекція + еврістічна бесіда
Міжпредметні зв'язки:
Забезпечуючі Історія України
Забезпечувані Українська мова
Методичне забезпечення: опорні конспекти, тексти творів
Література:
1. Білецький О. Іван Семенович Левицький (Нечуй)// Білецький О. Зібрання праць: У 5 т. - К., 1965. - Т. 2. p> 2. ЗБОРОВСЬКИЙ Н. Український світ Нечуя-Левицького: гендерний підхід// ЗБОРОВСЬКИЙ Н. Феміністічні роздуми на карнавалі мертвих поцілунків. - Львів, 1999.
3. Крутікова Н. У мире художньої Правда і краси// Нечуй-Левицький І. Твори: У 3 т. - К., 1988. - Т.1. p> 4. Міщук Р. Співець душі народної: До 150-річчя від дня народження І. Нечуя-Левицького. - К., 1987. p> 5. Панченко В. Дві повісті Івана Нечуя-Левицького ("Хмари", "Кайдашева сім'я")// Дивослово. - 2003. - № 8. p> 6. Погрібний А. всевидюще око України. - І. Нечуй-Левицький// Погрібний А. Класики. Чи не зовсім за підручніком. - К., 2000. p> 7. Хропка П. Романі І. Нечуя-Левицького з життя інтелігенції// Українська мова і література в школі. - 1988. - № 11.
Технічні засоби навчання комп'ютер
ХІД Занятть
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентов
1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов. p> 2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття
І.С.Нечуй-Левицький. "Кайдашева сім'я" - зразок реалістічної соціально-побутової повісті. Історія написання. Зміст твору "Кайдашева сім'я". p> 3. Мотивація навчання
Основні Поняття Теорії літератури - повість, соціально-побутова повість, образотворчі характеристики. Спостереження за менталітетом українського народу. // p> Соціально-побутовою назівається повість, у якій події и характери соціально зумовлені, тут пов'язано побут людей у ​​соціальнім РОЗВИТКУ Суспільства.
4. Актуалізація опорні знання
фронтальних опитування за лекційнім матеріалом
1. Назваті основні Політичні події 70-90рр
2. Перелічіті відомі товариства та літературні Спілки
3. Назваті тими творчості авторів 70-90рр.
Перевірка віпереджаючого Завдання:
1. Що ви можете Сказати про Передумови Формування характеру Івана Левицького?
2. Які Завдання перед собою ставили ПЕРЕДОВІ люди Другої половини XIX століття?
3. Чому ПЕРЕДОВІ подивись Івана Нечуя-Левицького гімназійне начальство осуджувало? p> 4. Яким ві уявляєте Івана Семеновича? Яким его побачим Іван Франко? p> 5. Чім вас враз Останній Период життя Нечуя-Левицького? Чі зазнався ВІН родинного щастя? p> 6. Чому Іван Франко назвавши Нечуя-Левицького "колосальний всеобіймаючім оком" України? Прокоментуйте відповідну цитату.
5. Коментар Відповідей та робіт студентов
аналіз Відповідей, виставленна оцінок
6. Викладення та Вивчення нового матеріалу (Лекція)
Левицький БУВ у Важка, войовнічу, заогнену пору тім, чого в таку пору и найрозумніші НЕ розуміють - був артистом, творцем живих тіпів ...
(Іван Франко)
Іван Нечуй-Левицький (1838 - 1918)
Одного з найкращих українських прозаїків, відомого в літературі под псевдонімом Іван Нечуй-Левицький, вважають Неперевершений майстром слова, тонким знавцем народного побуту, истории, ментальності украинцев, Митци з Яскрава вираженість Громадянська позіцією. Талант письменника даже у радянські часи, коли его прагнулі втиснути в рамки "Дожовтневого" автора з "манерою докладного, некваплівого зображення матеріального побуту ", змушував чітачів заміслюватіся над причинами розбрату в Українському суспільстві ("Кайдашева сім'я") та появи шукачів правди, Які заради Волі нехтувалися особіст щастям, благополуччям родини ("Микола Джеря").
25 листопада 1838р.
народився в м. Стеблеві Київської губ. Канівського повіту (ніні - Черкаська обл., Корсунь-Шевченківський район).
Змалку цікавівся звичаєм и ПОБУТ селян, пізнавав ск...