Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Персонажі повісті, проблематика твору. Народознавство у творі. Мовне багатство повісті. Інсценування урівків повісті "Кайдашева сім'я"

Реферат Персонажі повісті, проблематика твору. Народознавство у творі. Мовне багатство повісті. Інсценування урівків повісті "Кайдашева сім'я"





План заняття

жанр Кайдашева сім'я персонаж родінність

Група: 13,14,19

Спеціальність ВБДК, ЗВ

Тема заняття: Персонажі повісті, проблематика твору. Народознавство у творі. Мовне багатство повісті. Інсценування урівків повісті "Кайдашева сім'я".

Мета заняття:

Навчальна - Візначаті жанр "Кайдашевої Сім'ї ", Коментувати основні проблеми, Характеризувати образи та порівнюваті їх; висловлювати Власні думки про українську ментальність, національний характер, народні мораль та етика.

Виховна - Віховуваті порядність, взаємоповагу, взаємопорозуміння у родіні

Розвіваюча - Розвіваті творчі здібності, почуття родінності. Спонукаті до самостійного читання творів І.Нечуя-Левицького

Вид заняття: Практичне заняття

Форма проведення заняття:

Бесіда + інсценування епізодів повісті

Міжпредметні зв'язки:

Забезпечуючі Історія України

Забезпечувані Українська мова

Методичне забезпечення: опорні конспекти, тексти творів

Література:

1. Білецький О. Іван Семенович Левицький (Нечуй)// Білецький О. Зібрання праць: У 5 т. - К., 1965. - Т. 2. p> 2. ЗБОРОВСЬКИЙ Н. Український світ Нечуя-Левицького: гендерний підхід// ЗБОРОВСЬКИЙ Н. Феміністічні роздуми на карнавалі мертвих поцілунків. - Львів, 1999.

3. Крутікова Н. У мире художньої Правда і краси// Нечуй-Левицький І. Твори: У 3 т. - К., 1988. - Т.1. p> 4. Міщук Р. Співець душі народної: До 150-річчя від дня народження І. Нечуя-Левицького. - К., 1987. p> 5. Панченко В. Дві повісті Івана Нечуя-Левицького ("Хмари", "Кайдашева сім'я")// Дивослово. - 2003. - № 8. p> 6. Погрібний А. всевидюще око України. - І. Нечуй-Левицький// Погрібний А. Класики. Чи не зовсім за підручніком. - К., 2000. p> 7. Хропка П. Романі І. Нечуя-Левицького з життя інтелігенції// Українська мова і література в школі. - 1988. - № 11.

Технічні засоби навчання комп'ютер

ХІД Занятть

1. Організаційний момент

1.1 Привітання студентов

1.2 Підготовка аудіторії до заняття, перевірка наявності студентов. p> 2. Ознайомлення студентов з темою та навчальна цілямі заняття

Зміст твору "Кайдашева сім'я". Розвіваті творчі здібності, почуття родінності. p> 3. Мотивація навчання

4. Актуалізація опорні знання

Студенти переказуються текст повісті, подаються Власні характеристики до образів, подій.

5. Коментар Відповідей та робіт студентов

аналіз Відповідей, виставленна оцінок

6. Викладення та Вивчення нового матеріалу

Аналізуємо твір.

1. Якими постають Омелько Кайдаш и Маруся Кайдашиха во время Першого Знайомство з ними? На якіх художніх деталях портретів ціх героїв акцентує уваг письменник? З Якою метою? Чому ВІН порівнює Кайдашиху з Циганський голка? Як ви вважаєте, кому з них больше сімпатізує автор? Свою відповідь підтвердіть цитатами з твору.

2. Близьким до тексту опішіть зовнішність Карпа и Лавріна. На Основі якіх СПОСТЕРЕЖЕННЯ ві можете Сказати, что брати відрізняліся НЕ стількі зовнішньо, Скільки характерами? Чі вважаєте ві молодих Кайдашів антиподами? p> 3. Які Особливості заліцяння Карпа до Мотрі ві можете відзначіті? Який прихований Висновок автора про Цю пару ві збагнулі?

4. Як ви вважаєте, хто найбільше винен у Вкрай напруженного Стосунки у Сім'ї Кайдашів? На Основі якіх подій у повісті ві Зробили свой Висновок? p> 5. Які Людські якості Кайдашихи віклікають у вас відразу? Які з них сформуваліся у жінки ще в молодості, во время служби в Панська дворі? Які риси характеру Марусі ви вважаєте позитивними, Які вчінкі - похвально? Чому саме? p> 6. Який епізод твору віклікав у вас Співчуття до Мотрі, а не до Кайдашихи? Прокоментуйте его. p> 7. Як ві розцінюєте тієї факт, что Кайдаш после бурхлівої зварювання НЕ Вигнан Карпа ї Мотрю до батьків невісткі, а побудував хату через сіні для молодої Сім'ї? Чі допомагать Довбіші в зведенні цього житла? Про що це свідчіть? p> 8. Зх Якої причини Омелько НЕ Пішов на прощу, хоч БУВ Дуже богомільнім? Як ви розцінюєте тієї факт, что Кайдаші відпустілі Мелашки до Києва одну? Чі логічнім Було решение жінки НЕ повертатіся додому? Чому ви так вважаєте? Про що свідчіть ті, что НЕ позбав мужчина и Рідна мати, а й свекруха Подано до століці шукати Мелашки? p> 9. Чому Мелашка Почала оборонятіся від Мотрі аж тоді, коли відчула, что свекруха на ее боці? Як Постійна ворожнеча старих Кайдашів з синами та невісткамі відображалася на віхованні онуків?

10. Як самє помер Омелько? Який ві вбачаєте підтекст такого Завершення життя персонажа? Проаналізуйте епізод Поховали старого Кайдаша и зробіть Висновок, чі справді сині после его смерти збагнулі Тягар втрату. Чому после смерти Омелька Маруся відчула себе сиротою? p> 11. Чі відчувала Мотря свою провину, вібівші свекрусі око? Як вона налаштовувала Чоловіка поводітіся...


сторінка 1 з 2 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: І.С. Нечуй-Левицький. "Кайдашева сім'я" - зразок реалістічн ...
  • Реферат на тему: Письменники про І.. Нечуя-Левицького
  • Реферат на тему: Вживання синонімів у творі А.С. Пушкіна "Повісті покійного Івана Петр ...
  • Реферат на тему: Проектування навчального заняття у формі лабораторного заняття за фахом &qu ...
  • Реферат на тему: Самостійні заняття з фізічного віховіння для студентов