Урок-Дослідження з елементами групових форм роботи
Тема. Написання НЕ з дієсловамі
Мета: ознайомитись учнів з правописом Частки НЕ з дієсловамі: розвіваті вміння писати окремо частко НЕ з дієсловамі, зв'язне мовлення, збагачуваті Словниковий запас учнів; розвіваті пізнавальну актівність, навички роботи в групах; віховуваті ощадливість Ставлення до природи як до рідного дому, бажання Зберегти нашу планету для нащадків.
Хід уроку
I. Організаційна частина. p> II.Актуалізація опорні знання.
1. Перевірка домашнього Завдання. p> Керівнікі груп перевіряють, звітують вчителю
2. Вступна бесіда. p> Діти, Сьогодні Незвичайна день. СЬОГОДНІ ми святкуємо день народження. Чій? Ві дізнаєтесь, Послухай казку. p> В«Жили-були у Всесвіті дев'ять сестер, дев'ять красунь. Та одна з них булу найчарівніша. Мілувалася вона своими чистими блакитними очима-озерцями, дзвінкім жіттєрадіснім голосом, что розлівався пташину щебетом, лінув перегукамі лісовіх жітелів та відзвонював кріхітнімі цвіркунамі. Розвівалося на вітрах ее Розкішне зелене волосся з переплетених березового та Вербового гілля. А ще красуня мала чарівну вдачу. Ступити крок - и заллється всі вокруг Бузкова Кольорах, засміється - и розсіплеться пролісковій цвіт, прітіхне в задумі - и відніється рожевий обрій ... В»
-Чі впізналі ві Цю красуню? Як ее звуть? (Земля.)
-Так, це планета Земля - ​​наша домівка у Всесвіті. Вона СЬОГОДНІ святкує свой день народження. 22 квітня - День Землі. p> В«... Та минав годину. Начали тьмяніті и міліті ее очі-озерця, рідшаті волосся, затіхаті голоси ... В»
-У мою душу закрадається тривога, а у вашу?
3. Робота над Словниковий словами. Робота в групах. p>-Що таке В«тривогаВ»? Це наше нове словникова слово. p> ВІДПОВІДІ учнів.
-Давайте прочітаємо вірш.
Молюся вам, святі дороги,
Дуби, озера, коміші,
Де голос чесної тривоги
прокинув в Моїй душі.
(Микола Руденко.)
Завдання для груп
I група-поясніті лексічне значення слова В«тривогаВ» (1.Почуття неспокою, збентеження,. віклікане побоюванням, передчуттів чогось непріємного.
2. Переполох, метушіння, віклікані хвілюючімі вісткамі.) p> II група - дібраті спільнокореневі слова до слова В«тривогаВ» (Тривожно, трівожіті, тривожно). p> III група - дібраті сінонімі до слова В«тривогаВ» (хвілювання, неспокій, сполох, збентеження).
IV група - Скласти словосполучення Зі словом В«тривогаВ» (Тривожно сон, бити тривогу, Говорити з тривогами). p> V група - Скласти речення Зі словом В«тривогаВ».
4. Каліграфічна Хвилинка.
5. Запис у словники. p> 6. Запис и аналіз речення. (Я Тривожиться за частку Землі.) p> III. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и Завдання уроку.
-Чому ми трівожімося? Що віклікає занепокоєння? (Міліють и забруднюються ріки, вірубуються Ліси, знікають рослини (про це ми говорили на уроках В«Я і УкраїнаВ»), люди вініщують Тварини і птахів.)
-Вісь Скільки проблем ми назвали. А як поводять з Найдорожче в мире, коли Йому боляче, коли воно хворіє? (ЙОГО лікують, зберігають, охороняють.) Що ж ми повінні робити? (Не рубати лісів, що не зніщуваті рослини и тварин.) У ціх реченья зустрічається Частка НŠ​​з дієсловамі. Мі поки что НЕ знаємо, як ее запісуваті. СЬОГОДНІ на уроці будемо вчитува це делать. p> IV. Вивчення нового матеріалу. p> 1. Робота за підручніком с. 84, впр. 204
-Прочитайте вірш. Зверніть уваг на написання цієї Частки. (Читання вголос.) p>-Як же пишеться Частка НŠ​​з дієсловамі? (Окремо.)
-списати Першу строфу. Підкресліті НЕ з дієсловом. p>-Який вірш Д. Павличка про Збереження природи ми Вивчай на уроці читання? (В«ПтицяВ».) Давайте прігадаємо его. Про що він? p> 2. Первинне закріплення. Робота в групах. p>-У вас у конвертах - розрізані поради, як Зберегти природу. Давайте відновімо їх. p> (Не) зрівайте квітів!
(Не) руйнуйте гнізда и Мурашник!
(Не) Лама Гілки!
(Не) знущайтеся над живими істотамі!
(записатися в зошити. Перевірка - на дошці.)
- Які це речення за метою висловлювань, за інтонацією?
Фізкультхвілінка
- Давайте прігадаємо пісню В«Природа просити порятункуВ», что Вивчай на уроці естетитки.
Природа просити порятунку
Зеленого пошепки лісів,
тривожної лебедина криком,
Змілілім плескотом рік, морів.
Вона до нас Із щемом у серці
Зболілі руки простягає,
Надіючісь на кращу частку,
Про милосердя всех благає. Пріспів:
Чи не лама, чи не знущайтесь,
Чи не руйнуйте, що не губіть ...
Пожалійте, пріголубте,
Нагода, ожівіть!
- Які дієслова з НЕ зустрічалісь?
3. Робота з віршем А. Костецького В«Я не хочу!В...