Державна установа
«Середня загальноосвітня школа - ліцей № 38»
Урок по пізнанню світу.
Тема:
Рідний край - частина великої країни. Пустелі.
Провела: Утовлінова А.Б.
Семипалатинськ
Тема: Рідний край - частина великої країни. Пустелі
Цілі:
освітня: формувати в учнів поняття «пустелі», познайомити з її характерними особливостями, навчати учнів визначати істотні ознаки природних зон і порівнювати їх використовуючи метод моделювання.
розвиваюча: розвивати інтерес до предмета, порівнювати явища та узагальнення.
виховна : виховувати любов до природи, дбайливе ставлення .
Обладнання: карта природних зон, індивідуальні блок-схеми, картки, демонстраційний матеріал.
Форма уроку : Урок - подорож.
Тип уроку : Нова тема.
Межпредметная зв'язок: біологія, казахську мову.
План:
Орг. момент
Осн. частина
1. Еко-розминка
2. Опитування Д / З
. Актуалізація опорних знань
. Вивчення нового матеріалу
. Еко-острів
. Закріплення нового матеріалу - Рефлексія
Підсумок
. Узагальнення
2. Д / З
Хід уроку:
I. Орг. момент
Осн. частина
1. ЕКО-РОЗМИНКА ( за групами ) p>
- Що таке екологія?
- Що таке природа?
Які п'ять ознак життя ви знаєте?
2. ОПИТУВАННЯ Д З (по групах)
Що таке степ? Які вони бувають?
- Складіть ланцюга живлення для степу.
Підкресліть жовтня степів
песець, корсак, хом'як, заєць-біляк, олень, беркут, лось, сайгак, джейран.
3. Актуалізація опорних знань
(показ схеми)
4. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (робота зі схемами).
Ми продовжуємо подорож по природних зонах нашої країни. Бачачи, схему ви напевно здогадалися, природу якої зони ми будемо сьогодні вивчати. Правильно пустелі, от як вона описується у вірші:
Сонячний, жаркий
Жовтий потік