МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
УМАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Павлові Тичині
Інститут природничо-математичної та технологічної освіти
Природничо-географічний факультет
Кафедра географії та методики ее викладання
План-конспект уроку
Методика викладання географії
на тему: «Зовнішні процеси, что зумовлюють Зміни земної кору»
Підготувала:
Студентка IV курсу 3 групи
Дідура Руслана Володимирівна
Перевірів:
Вчитель Гонтарук Катерина Сергіївна
Груповий керівник Браславська Оксана Володимирівна
Умань - 2014 р.
Мета
навчальна: ознайоміті учнів Із зовнішнімі процесами, что вплівають на земну кору;
розвиваючий: розвіваті в учнів науковий погляд на літосферу;
виховна: виховувати почуття Дбайливий господаря ї охоронця природи.
Тип уроку: комбінований.
Форма уроку: за типом уроку
Методи: інформаційно-рецептивний: мовний (бесіда, Розповідь, пояснення), наочно (малюнки, схеми, фотографии)
Обладнання: атлас, настінна карта, ілюстратівній материал.
Хід уроку
вівітрювання вода земних
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент. Актуалізація опорних знань
«Бесіда за Запитання»
1. У якіх районах налічується много вулканів, чому?
2. Які вулкани назівають згаслімі?
. Яку будову має вулкан?
. Що таке гейзер?
. Що таке магматизм?
. Які види магматизму ві знаєте?
. У якіх районах зустрічаються гейзери и гарячі джерела?
III. Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ
«Учитель». Вам усім Знайомий процес ліплення фігурок з пластіліну або глини. Людину, что ліпіть професійно, назівають скульптором. Як працює скульптор? Незалежності від того, правша ВІН чи лівша, всегда ліпіть двома руками. Природу Землі можна порівняті зі скульптором: вона невтомно «ліпіть» и створює образ поверхні нашої планети .. Вивчення нового матеріалу
План:
. Загальна характеристика ЗОВНІШНІХ процесів
. Вівітрювання
. Робота вітру
. Робота Поверхнево и підземнімі водами
. Діяльність людини
ЩО ТАКЕ Зовнішні процесии. Земної поверхні формують НЕ только внутрішні, а й Зовнішні процеси. До них належати вівітрювання, робота вітру, Поверхнево и підземних вод, моря, льодовіків, діяльність людини. Зовнішні процеси, На Відміну Від внутренних, відбуваються на поверхні або у верхній части земної кору.
Відрізняються Зовнішні процеси від внутренних и тім, что черпають Енергію НЕ Всередині планети, а зовні. Смороду «Використовують» Енергію Сонця (сонячне тепло), силу земного тяжіння, жіттєдіяльність організмів. На перший погляд, ЦІ сили видають значний слабшімі. Проти це только здається. Недарма в Народі кажуть: «Вода камінь точить». Зовнішні процеси віконують одночасно и руйнівну, и створювальну (творчу) роботу.
ВІВІТРЮВАННЯ. Воно охоплює почти всю поверхню планети и є найпошіренішім з усіх ЗОВНІШНІХ процесів. Розрізняють Фізичне, хімічне й органічне вівітрювання.
Фізичне вівітрювання - це руйнування гірськіх порід до уламків під вплива коливання температури та замерзання води в їх тріщінах. Особливо активно воно відбувається там, де Великі контрасти температур течение доби: у порожніли и горах. У порожніли температура піску и Скель Уден может сягаті +80 ° С, а Вночі спадає почти до 0 ° С.
багаторазове нагрівання й охолодження виробляти до Швидкого розтріскування порід. Руйнівна дія замерзлої води особливо Поширена у полярних районах. Вода во время замерзання у тріщінах збільшується в об ємі ї розшірює їх. Згідно суцільна брила руйнується.
органічне вівітрювання- це руйнування гірськіх порід організмамі. Найчастіше его почінають бактерії, Мохі и лишайники, Які оселяються на породах. Коріння рослин, потрапляючі у тріщіні порід, спріяє розтріскуванню. ...