Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Використання методів активного навчання на уроці ОБЖ при вивченні теми &Аварія на радіоактивних об'єктах&

Реферат Використання методів активного навчання на уроці ОБЖ при вивченні теми &Аварія на радіоактивних об'єктах&





ках. Як зростає сама кількість станцій як по Росії, так і по всьому світу за останні роки.

Звичайно найзручніше, повне і дохідливе це Microsoft Power point. При її використанні можна точно так само вже побачивши і використавши вищеперелічені комп'ютерні програми, підкріпити візуальним показів самих РАВ. У неї можна додати короткі відеозаписи, що б збільшити дохідливість матеріалу. Самим учням було б набагато цікавіше зробити презентації за темами РАВ, знаходячи матеріал, статистику, розвиток картинки, відеозапису, ніж ставити їм примітивне завдання ворде: конспектування підручника, складання кросворду, або взагалі написання твору (адже про РАО не всі діти міських шкіл можуть розуміти в 13-14 років).

Для того щоб дітям постаратися відчути себе в ситуації РАВ, було б здорово, дати їм АКС. Цей метод зручний тим, що учні будуть представляти себе в конкретній ситуації, і ми можемо простежити варіанти відповідей, як тільки почнемо проходити дану теми і вже після закінчення її проходження. Переглянути, як учні засвоїли матеріал.

При АКС буде видно як учні бачать правильність дій в ситуації, але для того щоб вони самі уявили собі проблему потрібно дати їм ситуаційні задачі, де як в групах, так і самостійно (за варіантами) можна побачити логіку мислення даних учнів.

Звичайно ці завдання можуть виконаються і по логічному ланцюжку, просто по інстинкту виживання, а для нас головне переконатися щоб учні і справді розуміли коли вже є загроза Радіації, і що вона може спричинити. Тому тут допоможе класичне завдання начебто тестів. Тест остаточно переконає в тому як, клас засвоїв сам матеріал. Наскільки вони вміють бачити симптоми потерпілого і надати йому першу допомогу.

На завершальному уроці або на позакласному, можна влаштувати гру. Приміром, за наданні першої допомоги при аварії на радіоактивному об'єкті. Це заняття б залишилося в пам'яті дітей і дала б їм нехай маленький, але необхідний досвід, для відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих.


2.2 Методичні розробки уроків на тему «РАО» курсу ОБЖ в 8 класі


Конспект № 1 уроку ОБЖ в 8 класі по розділу «Надзвичайні ситуації техногенного характеру та безпеки населення»

Тема: Аварія на радіаційно-небезпечних об'єктах та їх можливі наслідки.

Цілі: Сформувати поняття про радіаційно-небезпечних об'єктах, іонізуючого випромінювання, атомна електростанція, знання заходів безпеки і наслідки і ступеня опромінення

Сприяти розвитку пам'яті, уваги, мислення, комунікативних умінь, вміння працювати в парах.

Створити умови для формування відповідального ставлення до власної безпеки.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу

Методи: Бесіда, демонстрація презентації, опитування по ланцюжку, ситуаційна задача

Форми організації УПД: Фронтальна

Засоби навчання: Комп'ютер, демонстрація презентації «Аварія на радіаційно-небезпечних об'єктах та їх можливі наслідки»

Планований результат: учні повинні - знати поняття про радіаційно-небезпечних об'єктах, іонізуючого випромінювання, атомна електростанція, заходи безпеки, наслідки і ступеня опромінення

Хід уроку

. Організаційний етап.

Привітання. Перевірка відсутніх, готовності до уроку.

. Етап підготовки до засвоєння нового матеріалу.

В даний час в нашій країні на багатьох об'єктах економіки, військових об'єктах, у наукових центрах і на інших підприємствах використовуються радіоактивні речовини. Окремі системи, блоки та пристрої цих об'єктів перетворюють енергію, одержувану в результаті поділу ядер урану і деяких інших важких елементів, в електричну та інші види енергії (теплову, механічну).

Тому сьогодні ви дізнаєтеся про радіаційно-небезпечних об'єктах, іонізуючого випромінювання, атомної електростанції, заходи безпеки на них, наслідки і ступеня опромінення

. Етап засвоєння нових знань.

Беседа.

Як ви розумієте, що таке радіаційно-небезпечний об'єкт?

Радіаційно-небезпечний об'єкт - це об'єкт на якому зберігають, переробляють або транспор?? іруют радіоактивні речовини, при аварії на якому або при його руйнуванні може відбутися опромінення іонізуючим випромінюванням людей або радіоактивне забруднення навколишнього середовища.

Що ж тоді іонізуюче випромінювання?

Іонізуюче випромінювання створюється при радіоактивному розпаді, ядерних перетвореннях, гальмуванні заряджених частинок в р...


Назад | сторінка 10 з 19 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Організація надання медичної допомоги при аваріях на радіаційно-та хімічно ...
  • Реферат на тему: Аварії на хімічно небезпечних об'єктах
  • Реферат на тему: Аварії на хімічно небезпечних об'єктах
  • Реферат на тему: Аварії на хімічно небезпечних об'єктах
  • Реферат на тему: Прогнозування и оцінка НАСЛІДКІВ аварій на хімічно-небезпечних об'єктах ...