і харчування.
ДОДАТОК (Б)
Тема уроку: «Ліс и людина» (4 клас).
МЕТА УРОКУ: создать в дітей яскраве уявлення про дивне різноманіття и вражаючу красу лісів наший Батьківщини; дати уявлення про Червону книгу, про раціональне использование природи; виховувати Дбайливий ставлені до природи.
УСТАТКУВАННЯ: Карта природних зон України, Червона книга, виставка книг про ліс, Умовні знаки охорони природи, виставка дитячих малюнків «Планета занедужала», записи «Голосу птахів», дінамічна модель «Ліс и людина».
ХІД УРОКУ
. Підготовка до подорожі.
Сьогодні ми маємо сделать чудову подорож у природну зону Нашої України - Лісову. Во время Прогулянки по лісі поговоримо про нашого зеленого друга, его мешканцям, про нас з вами. Немає на землі людини, чіє життя так чи інакше НЕ Було б пов'язане з лісом (вчитель показує на карті природних зон Лісову зону).
. Повторенням и перевірка знань и умінь учнів по темі «У зоне лісів» виконан Завдання по групах під музику и спів птахів).
Що таке ліс? (Ліс - це співтоваріство рослин з дерев, чагарніків, трав, мохів, грібів, лішайніків).
Що зайве? Поясніть чому. (Карликова береза, тополі, полярна сова, мох, ягель, морошка: зайве - полярна сова - НЕ рослина).
Складіть ланцюги харчування (вікорістовується зошит для творчих робіт до підручника, 4 клас).
ЗДАВАЙСЯ б чім корисний вовк, тигр, барс? Даже у казки їх зображують звічайна злими. Альо від і барс попал у Червону книгу! «Хижаки, як и Інші тварини, необхідні в ланцюзі харчування» - считает Лісовічок. А як ви вважаєте? (ВІДПОВІДІ дітей). А тепер Уявіть, что в недалекому Майбутнього на Землі зовсім НЕ залиша лісів. Що ж тоді очікує нас, людей? Щоб Відповісти на це пІтан, нужно з'ясувати, якові роль грає ліс у природі и жітті людини.
. Роль лісів у природі и жітті людини.
Діти пробують самостійно охарактерізуваті Цю роль.
. Чі правильно ми вікорістовуємо ліси?
Бесіда про использование ї охорону лісів. Позначення факторів негативного впліву на ліс и відповідні заходь охорони, Умовні Позначки. Правила поведінкі в лісі.
. Читання еколого-патріотичного вісника (замітки з газет и журналів).
Питання: «Хто вінуватець еколого-патріотичних лих? Назваті рідкі рослини (вікорістовується червона книга). Що загрожувати ЦІМ Рослін? ».
Висновок: все, что Створено природою, повинностей залішатіся в недоторканності (Використовують пріродоохоронні знаки)
. Вірішуються еколого-патріотичні задачі: «У подорож відправіліся 26 осіб. Скільки загине квіточок, если Кожний зірве по З квітки? ».
. Читання творів на тему: «Що нам сказали б квіти, Якби вмілі Говорити?».
Висновок: Безгосподарність людини приводити до загібелі лісів, Рослін світу. До природи нужно ставити Дбайливий, по-хазяйські.
. Підсумок уроку.
Як люди борються за Збереження Рослін світу? Чому вас цею урок навч? А над чім цею урок заставил задуматся?
. Домашнє Завдання: «Охорона природи».