Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Організація дослідницької діяльності учнів у школі на уроках історії

Реферат Організація дослідницької діяльності учнів у школі на уроках історії





тупу Перикла перед афінянами (уривок з промови у кожного на столах). Вивчіть цю промову і подумайте над питаннями:

як було організовано управління Афінським полісом?

як називається таке управління державою?

в чому перевага цієї системи управління (на ваш погляд)?

Завдання (другої частини класу): прочитати перший розділ параграфа

клас. Тема «Зовнішня політика Івана IV».

Формулюючи завдання уроку, я звертаю увагу учнів на те, що їм сьогодні належить самостійно виявити основні напрямки зовнішньої політики, визначити основні зовнішньополітичні цілі і з'ясувати чи були вони досягнуті, якщо так, то в ході яких подій, якщо ні, то чому.

Для з'ясування основних напрямів зовнішньої політики учні аналізують карти підручника «Росія в другій половині XVI століття» (стор. 204) і «Лівонська війна» (стор.210) і висловлюють свої припущення про напрями та зовнішньополітичних цілях. Вислухавши думки, прошу зробити висновок, узагальнити (сильних учнів), висновок записуємо у вигляді схеми.

Для з'ясування чи досягнуті були цілі, учні працюють по групах:

група - Завоювання Казанського ханства і документ (стор.213)

група - Приєднання Астраханського ханства.

група - Підкорення Західного Сибіру.

Перед вивченням Лівонської війни ставлю проблемне питання: чому Росія перемогла на Сході і зазнала поразки на Заході?

клас. Тема: Життєвий уклад давньоруських селян.

Мета: пробудження інтересу до життєвому укладу багатонаціонального російського народу.

Завдання:

) познайомити школярів з елементами культури і побуту російських селян;

) формувати комунікативну компетентність у співпраці, розвивати розумові здібності, вміння вирішувати творчі завдання;

) сприяти вихованню позитивної етнічної ідентичності та цивільно-патріотичних позицій навчаються

Формування УУД:

особистісні: позитивне ставлення до процесу пізнання, застосовувати правила співпраці;

регулятивні: планувати рішення навчальної задачі, оцінювати і коригувати свою діяльність.

пізнавальні: відтворювати по пам'яті інформацію, необхідну для вирішення навчальної задачі; знаходити додаткову інформацію; висловлюватися про своє бажання, обговорювати проблемні питання;

комунікативні: брати участь у навчальному діалозі, співпрацювати в спільному вирішенні проблеми і будувати невеликі монологічні висловлювання.

Методи: діалогова бесід, дискусія, виконання проблемних завдань, застосування елементів гри.

Обладнання та матеріали: предмети побуту, елементи одягу та взуття, продукти харчування, ілюстрації, книги, комп'ютер, проектор.

Обладнання: предмети побуту, елементи одягу та взуття, продукти харчування, книги, малюнки, комп'ютер, проектор.

План: 1. Вступне слово вчителя.

. Селянські поселення і споруди.

. Сімейні традиції.

. Щи да каша їжа наша.

. Предмети побуту.

. Одяг та взуття селян.

. Як казали у давнину.

. Старовинні міри довжини.

. Висновок.

Хід уроку:

I. Оргмомент

На початку уроку звучить тиха російська мелодія.

II. Вивчення нової теми

Постановка мети уроку. Хлопці, як ви думаєте, про що ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?

Не знаючи історії людства, неможливо зрозуміти сьогодення. Страшно збіднює своє життя той, хто живе, не відаючи свого коріння, хто позбавлений історичної пам'яті. Справжня любов до Батьківщини немислима без знання її великого трагічного і прекрасного минулого, без знання історії життя її великого трудівника - простого російського селянина - землепашца.

На уроці через створення атмосфери часу, використовуючи предмети побуту, одягу, опис занять, традицій і способу життя селян, ми спробуємо поринути у світ минулого.

Селянські споруди і поселення.

Завдання: «Четвертий зайвий»

1. Село, село, починок, посад. (Посад - нижня частина міста, де жили торговці і ремісники).

2. Хата, кліть, сіни, сарай. (Сарай не є житловим приміщенням).

. Стодола, житни...


Назад | сторінка 11 з 19 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Основні завдання, принципи і напрямки зовнішньої політики Республіки Казахс ...
  • Реферат на тему: Підсистеми технологічної підготовки виробництва взуття. Цілі і завдання
  • Реферат на тему: Предмети традиційного одягу та народних промислів народів Британських остро ...
  • Реферат на тему: Подорож в історію російського побуту (перша половина XIX століття)
  • Реферат на тему: Зміни європейського життя і побуту в Новий час