stify"> Що таке модель?
2. Що таке моделювання?
. За якими ознаками можна класифікувати моделі?
. Наведіть приклади навчальних моделей.
. Чим відрізняються статичні моделі від динамічних?
. Наведіть приклади статичних і динамічних моделей.
. Що таке матеріальні моделі?
. Що таке інформаційна модель?
Завдання додому.
Наведіть приклади матеріальних, динамічних та статичних моделей.
6.2 Урок № 2. "Формалізація. Етапи побудови моделей "
Тема уроку: "Формалізація. Етапи побудови моделей ". p align="justify"> Цілі уроку:
В· Навчальна: сформувати поняття формалізації. Ознайомити з етапами побудови моделей.
В· Розвиваюча: розвиток логічного мислення, розширення кругозору.
В· Виховна: розвиток пізнавального інтересу, виховання інформаційної культури.
Основні поняття: формалізація.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Урок починається з вступного слова вчителя інформатики: "Сьогодні ми познайомимося з такими визначеннями, як формалізація, конструювання, моделювання. Познайомимося з етапами побудови моделей. "p align="justify"> 2. Новий матеріал.
Перш ніж побудувати модель об'єкта (явища) необхідно виділити складові його елементи і зв'язки між ними провести системний аналіз і "перевести" (відобразити) отриману структуру в яку-небудь наперед певну форму - формалізувати інформацію.
Формалізація - це процес виділення і перекладу внутрішньої структури предмету, явища або процесу в певну інформаційну структуру - форму.
Моделювання будь-якої системи неможливо без формалізації. По суті, формалізація це перший і дуже важливий етап моделювання. p align="justify"> Розглянемо основні етапи моделювання докладніше. Для пояснення цього матеріалу вчитель використовує презентацію (слайди 4-9). p align="justify">. Постановка завдання.
дослідження оригіналу
вивчення сутності об'єкта чи явища
аналіз ("що буде, якщо ...")
навчитися прогнозувати наслідків при різних впливах на оригінал