ничо підготовка, але не зводиться до нього. Технологічна підготовка школярів "виходить" за рамки політехнічного освіти, стає ширше його за своїми цілями і змістом, виконуваним функціям. Вона є таким же самостійним елементом загальної освіти, як природничо-наукова і гуманітарна підготовки. Технологічну підготовку слід розглядати як базову в системі безперервної освіти людини.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Адаменко А.С. Творча технічна діяльність дітей і підлітків. - М, 2003. - С. 38-40. p> 2. Алексєєв В.Є. Організація технічного творчості учнів. - М, 2004. - С. 23-38. p> 3. Бабанський Ю.К. Педагогіка. - М, Просвітництво, 2004. - С. 33-37. p> 4. Баранов С.П. Принципи навчання. - М, 2005. - С. 44. p> 5. Вакуленко В.А. Опорний конспект з предмету Організації та методика виробничого навчання. - М. 2003. - С. 22. p> 6. Волков І.П. Залучення до творчості. - М, Просвітництво, 2002. - С. 59-64. p> 7. Губенков. З. Ю. Нова організація позаурочної роботи з технічної творчості в середніх профтехучилищах. - М, 2002. - С. 16-22. p> 8. Єсіпов Б.Г. Основи дидактики. - М, 2003. - С. 12-15. p> 9. Занков Л.В. Дидактика життя. - М, 2002. - С. 38. p> 10. Ізмайлов А.О. Профспрямування як педагогічне поняття і принцип// Питання взаємозв'язку загальноосвітньої та професійно-технічної підготовки молодих робітників. - М, 2003. - С. 113. p> 11. Ільїна Т.А. Педагогіка школи. - М, 2002. - С. 18-22. p> 12. Казанський Н.Г. Дидактика. - М, 2004. - С.33. p> 13. Каиров І.А. Педагогічна енциклопедія. - М, 2004. - С. 122. p> 14. Коменський Я.А. Велика дидактика. - М, 2004. - С. 24 - 36. p> 15. Комський Д.М. Основи теорії творчості. - Єкатеринбург, 2003 - с. 28-45. p> 16. Крутецкий В.А. Психологія - М., 2004. - С. 11-28. p> 17. Лаврушина А.А. Навчання технології через творче проектування// Педагогічні інновації в освітніх установах регіону: Тези III регіональної науково-практичної конференції. - К.: ІПК ПРО, 2004 - с.119-120. p> 18. Лернер І.Я. Процес навчання і його закономірності - М, 2004. - С. 66. p> 19. Махмутов М.І. Сучасний урок. Питання теорії - М, 2002. - С. 37-40. p> 20. Основи педагогічної майстерності. Підласий І.П. Педагогіка. У 2 кн. - М, 2002. -С. 98-104. p> 21. Оніщук В.А. Урок у сучасній школі - М, 2002. - С. 58-60. p> 22. Полобінкін А. І. Основи інженерної творчості. - М, 2004. - С.76. p> 23. Рибакова Т.В. Метод проектів як основа інноваційного підходу до викладання технологією// Педагогічні інновації в освітніх установах регіону: Тези регіональної науково-практичної конференції. - Ульянівськ: ІПКПРО, 2004. - С. 69-70. p> 24. Скакун В.А. Методика виробничого навчання. Ч. 1-2 - М, 2002. - p> с. 22-27. p> 25. Скаткін М.Н. Дидактика середньої школи - М, 2003. - С. 17-24. p> 26. Сухарєв М.І. Матеріалознавство. - М, 2003. - С. 14. p> 27. Тамарова З.Б. Від трудової підготовки студентів до технологічної// Викладання технології в школі. Підготовка вчителів технології та підприємництва: Тези доповідей VIII Міжнародній конференції. - М.: МІОО, 2004. - С. 27-30. p> 28. Фаїзов А.А., Інтегровані уроки і спецкурси при викладанні технології// Педагогічні інновації в освітніх установах регіону: Тези III регіональної науково-практичної конференції. - Ульяновськ: ІПК ПРО, 2004. - С.118. p> 29. Шевченка С.Д. Шкільний урок: як кожного. - М, 2001. - С.122-127. p align=center> ПРОГРАМИ
В
Додаток 1.
В
Знайди свій стиль (конспект уроку в 11-му класі)
Цілі:
1. Освітня:
- закріплення навичок отриманих при вивченні розділу "Моделювання одягу";
- знайомство учнів з існуючими стилями в одязі. Навчитися визначати свій стиль, своїх друзів, знайомих по зовнішньому вигляду (одяг, фігура, колір волосся і очей, зачіска, темперамент).
2. Розвиваючі:
- розвиток творчих здібностей учнів, їх фантазії, художнього смаку. p> 3. Виховні:
- виховувати акуратність, посидючість, інтерес до уроку.
4. Професійні:
- надати допомогу учням у виборі професії.
Тип уроку: Комбінований
Методи навчання: Інтерактивний (розповідь, бесіда, демонстрація схем, малюнків, анкет)
Словникова робота: Аклетізм (змішання)
Обладнання:
- Шаблони жіночої фігури;
- Шаблони основи жіночого плаття;
- Підбірка моделей за стилями;
- Технологічні карти послідовності технічного моделювання;
- Папір, ножиці, олівці, журнали мод.
Хід уроку
I. Організаційний момент: привітання, чергування, вступний інструктаж. p> II. Закріплення пройденого матеріалу. Практичне завдання
Я роздаю вам шаблони основи жіночого плаття, папір і моделі; прошу вас самостійно або, поділившись на групи вибрати будь-яку із запропонованих моделей і промоделювати.
Час на цю роботу - 10 хв. Виконані роботи ви можете оцінити, порі...