синього, але менше. (Прикладає до тата). Сьогодні їм потрібно полити дерева. Разом з татом і мамою вирушать у дорогу та їхні діти - маленькі хмаринки. (Діти беруть діток-хмаринок і прикладають їх щільно до батьків і один до одного у верхній частині аркуша).
Подуйте на хмаринки, щоб вони швидше попливли по небу, але дуйте обережно, щоб вони не розлетілися і не розгубилися.
Вмикається музика плавного характеру.
Хлопці, хмари пливуть, дивляться вниз і бачать: стоять дерева, які чекають їх (вихователь пропонує викласти кілька силуетів дерев у нижній частині аркуша). Дерева жалібно просять: Пити-пити raquo ;. Хмари постаралися, і пішов дощ. Вихователь пропонує дітям викласти в середній частині листа краплі дощу: Дощ йде всюди, щоб полити всі дерева. Крапельки потрібно викладати гострої частина вгору, щоб не поранити дерева .
Під час виконання завдання вихователь робить вказівки: Поступайтеся сусідів, не штовхайте один одного, пересувайтеся по всьому листу .
Після виконання завдання вихователь звертає увагу дітей на те, що всі дерева политі. Хто їм допоміг? (Тучки і хлопці).
Після закінчення заняття можна пограти в гру сонечко і дощик або заспівати пісеньку про дощик.
Тема Матрьошки зібралися на прогулянку .
Мета: Тренувати дітей у складанні цілого з двох різних частин (матрьошки і гриби), прагнучи співвідносити частини і деталі зображень за розміром; щільно приставляти деталі або частини зображень один до одного. Закріплювати назви кольорів: червоний, синій, зелений, жовтий. Продовжувати вчити працювати разом на великому аркуші паперу, швидко орієнтуватися на цьому просторі.
Матеріал: Великий аркуш картону; розрізані навпіл зображення матрьошок різної величини, забарвлення; зображення частин грабів: капелюшки та ніжки різної конфігурації, величини, забарвлення; площинні зображення ялинок, пенёчков; об'ємні ялиночки і грибочки, корзинка.
Хід заняття: Хлопці, красиві матрьошки стояли на полиці. Захотілося їм піти погуляти, зістрибнули вони з полиці і розбилися, розкотилися в різні боки. Давайте допоможемо матрьошки - склеим їх і проводимо на прогулянку. Візьміть спочатку ту частину матрьошки, де є голова і приєднаєте до неї тулуб. Дивіться уважно: частини повинні збігатися і за кольором, і за розміром, і по візерунку. (При виконанні завдання вихователь робить вказівки, наприклад: Саша, якого кольору хустинку на голові у матрьошки? Такого кольору буде і плаття. Хусточка і плаття за кольором збігаються, а за розміром немає. Значить, шукай получше raquo ;. Або: Добре прикладайте одну деталь до іншої. Або: