ів.- М .: Просвещение, 2007. - 386 с.
.Крупнік Є.П. Психологічний вплив мистецтва.- М .: Видавництво «Інститут психології РАН», 2009. - 240 с.
.Ліхачев Б.Т. Педагогіка. Курс лекцій. Навчальний посібник для студентів педагогічних навчальних закладів і слухачів ІПК і ФПК.- М .: Прометей, 2002. - 244 с.
.Малишева А.Н., Єрмолаєва Н.В. Аплікація в школі. М .: Воронеж, 2006. С. 341-343.
.Марченко Є. Сприйняття єдиного емоційного тону різними видами мистецтв [Текст]/Є. Марченко//Мистецтво в школі. 2008. - №5.- С. 69-70.
.Неменскій Б.М. Мудрість краси. Про проблеми естетичного виховання.- М., 1987. - 233 с.
.Ожегов С.І., Шведова Н.Ю. Тлумачний словник російської мови, 2 видання.- М., 2005. - 544 с.
.Педагогіка. Навчальний посібник для студентів педагогічних вузів і педагогічних коледжів/Под ред. П.І. Пидкасистого.- М .: Педагогічне товариство Росії, 2008. - 640 с.
.Ражніков В.Г. Щоденник творчого розвитку [Текст]/В.Г. Ражніков.- М .: Просвещение, 2000. - 203 с.
.Регуш Л.А. Розвиток здібностей прогнозування в пізнавальної діяльності (дошкільник-юнак): Учеб. посібник до спецкурсу. Л .: ЛДПІ ім. А.І. Герцена, 1983. 255 с.
Додаток 1
Заняття з аплікації
Тема: Красиві килимки з листя .
Мета: Закріпити досвід ритмічного розміщення однорідних елементів по всій площині аркуша. Закріплювати назви кольорів: червоний, жовтий, зелений. Формувати вміння включатися в ігрову ситуацію. Спонукати до спільних дій.
Матеріал: Різнобарвні силуети листя різної конфігурації, аркуші картону світло-зеленого кольору для кожної дитини, великий аркуш картону, іграшки.
Хід заняття. Звучить тиха спокійна музика.
Вихователь: Хлопці, ходімо в ліс погуляємо, послухаємо, як вітер листочками грає, як дерева гойдаються. (Діти разом з вихователем піднімають руки вгору, розгойдуються, кружляють, присідають):
Вітерець лісової
Ой, який пустотливий!
Дме, задуває,
Гілочки качає,
Листя обриває!
Подивіться, ось, скільки листочків обірвав вітер-Шалунішка! (Вихователь погрожує пальцем).
Давайте, хлопці, з опалого листочків зробимо красиві килимки (листя вільно розкладені на столах, діти розкладають їх на своїх килимках ). У процесі дій вихователь спонукає дітей розкладати листя по всьому килиму і називати, якого вони кольору - червоні, жовті, зелені. Після завершення цієї частини роботи педагог показує великий лист картону і каже: Це теж килим, тільки дуже великий. Він теж стане гарним, якщо ми тут розкладемо осіннє листя .
роздає кожній дитині нові силуети листя певного кольору. Діти називають колір, розкладають листя на великому килимі. Раскладиваёте листя не тільки біля себе, але й там, де є вільні місця, пересувайтеся з місця на місце, пропускайте товаришів, постарайтеся, щоб листя заповнили весь килимок .
По завершенні завдання вихователь просить відійти трохи подалі і помилуватися красивим килимком.
В кінці заняття вихователь показує іграшки: зайця, їжака, ведмедя і т.д. Хлопці, ці звірі живуть у лісі, пустіть їх походити по красивому килимку, пошуршать листочками. Звірі ходять обережно, щоб було чути, як шарудять листочки - ш-ш-ш" .
Спочатку звірі ходять за великим килимку, а потім і по маленькому.
Звірі гуляли,
Листям шаруділи,
З хлопцями грали,
І дуже втомилися.
Хлопці, сядемо на диван і заспіваємо зверятам свої улюблені пісеньки .
Тема Тучки по небу гуляють ...
Мета: Підвищувати у дітей довільність дій - викладати неправильні форми в одному напрямку, щільно приставляючи їх одну до іншої; розташовувати елементи по всьому простору листа. Розвивати здатність орієнтуватися на всій площині аркуша, знаходити верх raquo ;, низ raquo ;. Формувати навички спільної роботи.
Матеріал: зображення хмар різної величини синього кольору, зображення крапель дощу, силуети дерев, синій великий аркуш кольорового картону.
Хід заняття. Хлопці, сьогодні я вас познайомлю з сім'єю хмаринок. Подивіться - тато-хмара, мама-хмара і діти-хмаринки. Всі вони ходять по небу, уважно дивляться на землю і, якщо бачать, що дерева, квіти, трава хочуть пити, то ллють дощем. Знайдіть папу-хмару. Папа найбільший. Якого він кольору? (Кладе хмару на великий аркуш паперу). А де ж мама? Вона якого кольору? Теж ...