align="justify">. Етап закріплення знань і умінь.
Групова робота.
Клас ділиться на групи по 6 чоловік. Кожен учень у групі отримує свою картку з текстом. У кожній картці загальна характеристика ступеня (у кожного свій), на людину і симптоми опромінення.
Картка № 1 «Гостра променева хвороба першого ступеня»
Картка № 2 «Гостра променева хвороба другого ступеня»
Картка № 3 «Гостра променева хвороба третього ступеня»
Учень знайомиться з текстом, читає його, виділяє головне і запам'ятовує.
Робота в динамічних парах. Учні розповідають матеріал своєї картки одному з членів групи, інший ставить запитання. Потім міняються поки кожен не почув матеріал всіх членів групи.
Робота в групах. Учні з однаковими картками сідають разом. Обговорюють матеріал і представляють його у формі таблиці.
Таблиця 1
Ступені обмороженіяОпісаніеПоследствія
Подання матеріалу всьому класу. Один з членів групи представляє матеріал у дошки, учні фіксують його в зошит.
(Фронтальна перевірка)
. Етап інформування про дз.
Вивчити записи в зошитах + Творче д/з (Загальне для всіх). Написати твір розміром на одну сторінку на тему «Атомна електростанція - друг чи ворог».
. Етап підведення підсумків уроку.
Підведення підсумку уроку учителем. Оцінка роботи класу і окремих учнів учителем.
Конспект уроку № 3 ОБЖ в 8 класі по розділу «Надзвичайні ситуації техногенного характеру та безпеки населення»
Тема: Забезпечення радіаційної безпеки населення.
Цілі: Сформувати поняття про радіаційна безпека населення, природний радіаційний фон, ефективна доза, санітарно-захисна доза, зона спостереження, радіаційна аварія
Сприяти розвитку пам'яті, уваги, мислення, комунікативних умінь, вміння працювати в парах.
Створити умови для формування відповідального ставлення до власної безпеки.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу
Методи: Розповідь, демонстрація фільму, опитування по ланцюжку, ситуаційна задача
Форми організації УПД: Фронтальна
Засоби навчання: Комп'ютер, демонстрація фільму «Забезпечення радіаційної безпеки населення»
Планований результат: учні повинні - знати поняття про радіаційна безпека населення, природний радіаційний фон, ефективна доза, санітарно-захисна доза, зона спостереження, радіаційна аварія.
Хід уроку
. Організаційний етап.
Привітання. Перевірка відсутніх, готовності до уроку.
. Етап підготовки до засвоєння нового матеріалу.
Розвиток ядерної енергетики в світі неминуче. Використання АЕС набагато підвищує загальні енергоресурси, наявні в розташуванні людства, і усуває загрозу «енергетичного голоду». АЕС менше забруднюють навколишнє середовище шкідливими речовинами. Одночасно вона висуває підвищені вимоги до рівня загальної культури в галузі безпеки всього населення.
Тому сьогодні ви дізнаєтеся про радіаційну безпеку населення, природному радіаційному фоні, ефективній дозі, санітарно-захисної дозі, зоні спостереження, радіаційної аварії.
. Етап засвоєння нових знань.
Розповідь.
З метою забезпечення радіаційного захисту населення нашої країни в 1995 був прийнятий Федеральний закон «Про радіаційної безпеки населення», в якому визначилася політика держави в галузі радіаційної безпеки населення з метою охорони його здоров'я. У законі визначені основні поняття, що мають відношення до радіаційної безпеки, які необхідно знати, оскільки вони стосуються особистої безпеки кожного. Наведемо їх:
Радіаційна безпека населення - це стан захищеності сьогодення і майбутнього поколінь людей від шкідливого для їхнього здоров'я впливу іонізуючого опромінення;
природний радіаційний фон - це доза випромінювання, що створюється космічним випромінюванням і випромінюванням природних радіонуклідів, природно розподілених у землі, воді, повітрі, інших елементах біосфери, харчових продуктах і організмі людини;
Техногенно змінений радіаційний фон - це природний радіаційний фон, змінений в результаті діяльності людини;
ефективна доза - це величина впливу іонізуючого випромінювання, яка застосовується як міра ризику виникнення окремих наслідків опромінення о...