у розв'язання задачі.
2. Текст програми.
. Результати роботи програми. (якщо завдання виконується на комп'ютері).
5) Підведення підсумків
Сьогодні на занятті ми познайомилися з операторами для запису циклів у мові програмування Паскаль. Застосували отримані знання при вирішенні завдань. З'ясували, що переважна більшість завдань з циклами можна вирішувати різними способами, використовуючи при цьому один з трьох операторів циклу. Часто рішення, які використовують різні оператори циклу, виявляються рівноцінними. У деяких випадках все ж краще використовувати якийсь один з операторів.
6) Домашнє завдання
Вивчити формати запису операторів WHILE, REPEAT ... UNTIL, FOR і правила їх використання.
Розробити алгоритм розв'язання задачі у вигляді блок-схеми і написати програму на мові програмування Turbo Pascal. Вирішити завдання з використанням трьох різних типів циклів.
Задача: У чайник налили воду при температурі 20 ° С і поставили на газ. Кожну хвилину вода нагрівається на 10 ° С. Через який час вода закипить.
. 2 Застосування інтерактивних технологій навчання при вивченні перестановки елементів одновимірного масиву
Тема: «Перестановка елементів одновимірного масиву»
Дана тема «Мови програмування» розглядаються в дисципліні «Інформатика та ІКТ» в розділі «Інформація та інформаційні процеси» в системі початкової та професійного навчання. Для того, щоб підвищити інтерес учнів і усвідомленість знань, була використана групова дискусія, робота з заздалегідь запланованими помилками, де учні могли проявити себе, показати рівень своїх знань, закріпити їх, систематизувати та узагальнити. Також учням пропонується обіграти перестановку елементів в одновимірному масиві, що також сприяє прояву їх творчих здібностей та особистих якостей.
Мета: навчитися переставляти елементи в одновимірному масиві.
Завдання:
розширення понятійної бази за рахунок включення понять перестановка елементів, проміжна змінна;
розвиток умінь використовувати отримані знання для вирішення типових завдань;
виховання посидючості, інтересу, працьовитості.
Тип заняття: урок «відкриття» нового знання.
Методи навчання: пояснювально-ілюстративний, дослідницький, групова дискусія, робота з заздалегідь запланованими помилками, рольові ігри практичний.
Обладнання та програмне забезпечення:
інтерактивна презентація за темою «Перестановка елементів одновимірного масиву»;
комп'ютери з інстальованим на них пакетом Turbo Pascal 7.0;
проектор та екран для демонстрації лекції;
крейдяна або маркерна дошка;
дидактичний роздатковий матеріал.
Етапи уроку.
I. Мотивація до діяльності.
II. Актуалізація знань. Пробне дію.
III. Виявлення місця і причини труднощі.
IV. Побудова проекту виходу зі скрути.
V. Реалізація побудованого проекту.
VI. Первинне закріплення
VII. Самостійна робота з самопроверкой за зразком
VIII. Включення в систему знань і повторення.
IX. Рефлексія діяльності (підсумок уроку)
Хід уроку .. Сьогодні ми продовжимо розмову про одновимірних масивах. Поки ви володієте невеликим запасом знань і умінь по цій темі. Думаю, варто нагадати, як важливо зрозуміти і запам'ятати типові алгоритми обробки масивів. Тому що рішення задач як піраміда з кубиків стоїться з цих алгоритмів.
Перевіримо задачу з домашнього завдання. Постарайтеся виділити в програмі знайомі алгоритми (на екрані з'являються слайди з частинами програми).
Задати масив, що складається з 25 цілих чисел. Подвоїти позитивні елементи масиву, решта залишити без зміни.
План побудови програми.
) опис змінних.
) стандартний ввід-висновок вихідного масиву.
) пошук і подвоєння позитивних елементів.
) висновок обробленого масиву в рядок.
Var A: array [1..25] of integer ;: integer ;; i:=1 to 25 do [i]:=- 10 + random (21); (a [i]:4) ;; writeln; i:=1 to 25 doa [i] gt; 0 then a [i]:=2 * a [i]; i:=1 to 25 do (a [i]: 4);
writeln;.