lign="justify">. Який тип багаття вимагає постійного нагляду, щоб не погас вогонь?
. Який тип багаття краще використовувати для швидкого приготування однієї страви?
5 . Підведення підсумків. (2 хвилини)
З чим ми познайомилися сьогодні на уроці? Що нового ви дізналися?
6 . Завдання додому. (1 хвилина) Домашнє завдання : прочитати матеріал підручника, конспект і відповісти на питання в кінці параграфа.
Тема уроку: «Робінзонада»
Мета: перевірка в учнів отриманих знань, умінь, навичок виживання в умовах автономного існування.
Завдання:
Освітня - закріпити знання, вміння і навички учнів, які допоможуть зберегти життя і здоров'я в екстремальних ситуаціях в природних умовах.
Виховна - прищеплювати якості колективізму, взаємодопомоги, винахідливість у вирішенні важких ситуацій.
Розвиваюча - розвивати навички використання вимірювальних інструментів, з топографічними картами і компасом, при наданні першого допомоги з переліком вкладень , що входять в медичну аптечку, швидкість і правильність в'язання вузлів.
Методи: самостійна робота, практичне виконання завдання.
Час: 2 ч.
Хід уроку
1. Організаційна частина - 3 хв.
Перевірка готовності команд.
Оголосити мети проведення турніру і план.
План проведення турніру.
1. У турнірі беруть участь учні 6 класу. Клас ділиться на 2-3 команди. Кожна команда має капітана, який вирішує, кому з членів своєї команди відповідати на запитання, а також подати протест при неправильному рішенні журі. До журі входять учні школи, які займаються у туристичному гуртку.
2. Ведучий турніру викладач - організатор ОБЖ.
. Турнір складається з 9 етапів - завдань, які оцінюються в балах.
. По закінченні кожного етапу журі оголошує, скільки балів заробила кожна команда. Після останнього етапу, журі підводить підрахунок балів кожної команди і оголошує команду переможницю в турнірі. При рівній кількості балів по закінченні турніру у команд, проводиться додатковий етап для виявлення переможця.
. За правильне доповнення, команда отримує по 1 балу.
. Кількість учасників - від 6 до10.
Ведучий: - Дорогі друзі! Я вітаю всіх з початком турніру «Робінзонада». Так, виживання - це наука, і оволодіти нею необхідно. He тільки шукачам пригод або любителям адреналіну. Кожен з вас може стати жертвою обставин, а в таких ситуаціях покладатися на авось просто злочинно. Але наші відважні робінзони пройшли теоретичний курс і необхідну фізичну підготовку для виживання в природних умовах. Кинути виклик природі і перевірити себе погодилися: ... (представлення учасників). Давайте познайомимося з ними ближче: 1. Чи любите ви ходити в походи? 2. Чи могли б ви прожити на самоті? 3. Чи кожен чоловік егоїст? 4. Чи потрібно спробувати в житті абсолютно все? 5. Що б ви взяли з собою на безлюдний острів (щось одне)? Чому саме це?
Отже, знайомство відбулося. Журі (представляється) буде оцінювати готовність учасників до такої небезпечної грі на виживання, як «Робінзонада». Вижити або не вижити - залежить тільки від вас, від сили вашого духу і розуму, від психологічного настрою і віри в себе. А якщо до цього ще додати навички та вміння протистояти обставинам, то ви напевно опинитеся переможцем. He дозволяйте біді застигнути вас зненацька. Я бажаю вам всім удачі - і вперед! Девіз уроку - «виживу сам і спаси іншого».
Дорогі робінзони! У вас є чимало: ноги, руки, а головне, голова. На кожному етапі видаватимуть все необхідне для виконання завдання
I етап. Рішення задач по темі: «Ситуації, пов'язані зі зміною часового поясу».
Кожна команда отримує завдання по визначенню часу в тому чи іншому часовому поясі після перельоту. Якщо команди 2, то кожній по 3 завдання. 3, то по 2 завдання. Перша команда, яка вирішила завдання вперед і правильно, отримує ще одну і при правильному рішенні отримує додаткові бали. За правильне рішення задачі команда отримує - 3 бали.
Різниця в часі міст різних часових поясів з Москвою і Санкт - Петербургом.
Москва - Санкт - Петербург - 0;