аринами? Як ви це робили? p align="justify"> Демонстрація фільму. Після фільму - бесіда. p align="justify"> Які породи домашніх тварин (коней, курей, корів і т.д.) ви знаєте?
Яку домашню рибу ви знаєте і від якої риби вона виведена?
Чому кролика називають гризуном?
Яких ще гризунів ви знаєте?
Як пристосований північний олень до умов життя на півночі?
Як пристосовується верблюд до умов життя в пустелі?
Далі проводиться бесіда по домашньому завданню.
А чим і як годують домашніх тварин?
А що дають нам домашні тварини за те, що ми за ними доглядаємо і годуємо їх?
Підсумок уроку: ще раз вказати на те, яке значення мають для нас домашні тварини та розвиток тваринництва [23, с.54].
-ий клас: "Рослинний і тваринний світ нашої місцевості"
Цілі: узагальнити, конкретизувати, поглибити і систематизувати знання про природу; показати значення розмаїття природи для розвитку народного господарства; встановити взаємозв'язок між природою і трудовою діяльністю людини.
Обладнання: глобус, фізична карта СНД, карта півкуль і карта природних зон СНД, гербарії рослин своєї місцевості.
Хід уроку.
Урок можна розпочати з наступного завдання класу: визначте місце розташування своєї області на глобусі і карті і дайте відповідь, де знаходиться ваша область (край). Потім в ході бесіди з'ясовується, що характерно для природи даної місцевості, в якій природній зоні вона знаходиться, які в ній переважають рослини і тварини і т. д. Потім учням задається питання, що вимагає узагальненого відповіді: які сезонні зміни в житті рослин і тварин характерні для даної місцевості?
У відповіді на нього має бути зазначено, що сезонні зміни залежать від розташування природної зони по відношенню до екватора.
Далі учні згадують назви рослин і тварин своєї місцевості, уточнюють характерні особливості їх будови і життєдіяльності. З'ясування характерних особливостей рослин і тварин своєї місцевості і порівняння їх з іншими дозволяють встановити залежність між основними чинниками неживої і живої природи. Розмова супроводжується демонстрацією гербарних зразків рослин, таблиць, картин, відповідних діапозитивів. Учні роблять висновок про природу своєї місцевості. Далі задаються питання: як змінюється працю людей залежно від природних умов? від пори року?
Підсумок уроку: рослинний і тваринний світ різноманітний; людина використовує багатства природи у своїй господарській діяльності, але повинен дбайливо ставитися до них і охороняти їх.
Дидактична гра "Квітковий аукціон" як нетрадиційна форма узаг...