ти знання учнів, отримані при вивченні теми
"Місто і село".
Обладнання: стінні картини, що зображують місто і село.
Хід уроку.
Даний урок доцільніше проводити у формі бесіди.
Питання для проведення бесіди:
Де ми живемо?
Як називається наше місто?
Як називається вулиця, на якій стоїть школа?
Які будинки стоять на вулиці?
Для чого призначені будинки, які знаходяться на нашій вулиці? (Житлові, магазини, ательє тощо)
Як висвітлюється наша вулиця?
Які рослини є на нашій вулиці?
Чим вулиця відрізняється від проспекту? від провулка? від площі?
Які проспекти є в нашому місті?
Як називається центральна площа нашого міста?
Чим займаються люди у містах?
Що місто дає селі? А село місту? p align="justify"> Чим місто відрізняється від села?
Чим займаються люди в селі?
Розмова супроводжується повторним розглядом картини.
На закінчення уроку - творче завдання: намалювати відповідь на одне з питань, записаних на дошці.
На дошці записані такі питання:
Що люди роблять у селі?
Чим займаються в місті?
Що місто дає селі?
Що дає село місту?
Підсумок уроку: ще раз акцентувати увагу на тому, що місто не зможе вижити без села, а село - без міста.
-ий клас: "Домашні тварини"
Мета уроку: узагальнити знання дітей про свійських тварин, що живуть в різних природних умовах.
Обладнання: таблиці, картини, опудала, гербарій, які були використані в процесі роботи над темою; а так само те, що було зроблено дітьми у цей період: таблиці, малюнки, записи в зошитах і т. д.; кінофільм (відеофільм, діафільм) "Домашні тварини".
Домашнє завдання до уроку: знайти матеріал про те, як і чим годують домашніх тварин.
Хід уроку.
На початку уроку проводиться бесіда з наступних питань:
Яких ви знаєте домашніх тварин?
Чому корова, кінь, свиня, вівця, верблюд, олень, кролик називаються домашніми тваринами?
Завдання: напишіть на дошці і покажіть на картинах і опудалах, яких ще домашніх тварин ви знаєте.
Як доглядають за домашніми тваринами на селі? в місті?
Які машини допомагають у догляді за тваринами?
Хто з вас сам доглядав або допомагав доглядати за домашніми тв...