ли є компроміс інтересів різних соціально-політичних сил.
Б) Конституція розрахована на тривалий термін дії. p> В) Конституція має особливий порядок прийняття і внесення до неї змін, це система досить жорстка
Роль:
- Забезпечує стабільність у суспільстві
- забезпечує наступність і легітимність влади
- закріплює політичну, економічну, соціальну основу суспільства
- визначає політичний і правовий режими
- закріплює національне, територіально-державне пристрій.
Д/З - Конституція глави 1, 9.
4.3 Конспект уроку на тему: "Росія: шлях до правового державі"
Цілі уроку: після уроку учні зможуть
- назвати дати прийняття радянських Конституцій, перерахувати присутні в них ознаки правової держави;
- продовжити формування навички критичного мислення;
- визначити і аргументувати свою думку з питання про наявність в сучасній Росії правової держави;
- задуматися про проблеми побудови правової держави в Росії.
Хід уроку.
Вступне слово вчителя (1 хв.) Сьогодні я запрошую вас в дорогу по сторінках історії нашої держави. Ми будемо говорити не тільки про минуле, а й про сьогодення і майбутньому нашої країни. Тема нашого уроку В«Росія: шлях до правової державиВ». p> Мотивація (3 хв.) Подумайте, яке відношення до теми нашого уроку мають наступні цитати: В«Чогось хотілося: не те конституції, не те севрюжини з хріном, не те кого-небудь обдерти В»(М. Є. Салтиков-Щедрін)В» ... Росія є демократичне федеративну правової держави з республіканською формою правління В»(ст. 1. Конституції РФ 1993 р.)
Вислухати висловлювання учнів.
Висновок. Якщо узагальнити ваші висловлювання, то ми з'ясували, що в 19 столітті Росія не мала конституції, суспільство слабо представляло, що це таке. У наш час ми знаємо, що таке конституція, знаємо також, що в конституції закріплені ознаки правового держави. Перш ніж з'явилася сучасна конституція, що проголосила нашу країну правовою державою, Росія пройшла довгий і складний шлях. Віхами на цьому шляху були чотири конституції радянського періоду: 918, 1924, 1936 і 1977 рр..
Повідомлення очікуваних результатів (1 хв.) Сьогодні ви познайомитеся з основними положеннями цих конституцій, визначте, чи присутні в них ознаки правової держави, зробите висновок: за яких умов держава може вважатися правовою. Сьогодні ми працюємо в групах. У кожної групи свій текст, що відображає основні положення однієї з конституцій. По ходу нашої роботи ми будемо використовувати і різні джерела в якості додаткової інформації - гімни нашої держави, відеоматеріали.
Робота в групах (8 хв.) Завдання і групам лунають у віддрукованому вигляді кожній групі (Додаток 6). p> 1. Уважно прочитайте текст, обговоріть у групі нижченаведені проблеми.
2. Присутні Чи в Конституції зазначеного періоду ознаки правової держави? Свою думку підтвердіть фактами.
3. Зробіть висновок: чи є держава в даний історичний період правовим реально і за Конституцією?
4. Оформіть результати своєї роботи у вигляді або текстової таблиці, або у вигляді схеми, малюнка (На свій розсуд). p> На виконання завдання - 10 хв.
Перевірка виконання завдання (18 хв.) (3-4 хвилини на один виступ)
При перевірці виконання завдань груп 1, 3 і 4 виступу учнів передує використання вчителем додаткової інформації.
Оформлення дошки:
Конституція 1918
Конституція 1924
Конституція 1936
Конституція 1977
результати роботи групи 1
результати роботи групи 2
результати роботи групи 3
результати роботи групи 4
Підведення підсумків (5 хв.) Подивіться на результати вашої роботи. p> 1. Як ви думаєте, чи існувало в нашій країні правова держава? Аргументуйте свою відповідь.
2. Є Чи сучасна Росія правовою державою? Чому? p> Домашнє завдання. Дізнайтеся думку своїх батьків з цих двох питань. Їхні відповіді та аргументи запишіть у зошит.
Закінчити урок я хочу словами І. Канта: Правова держава можна побудувати тільки тоді, коли в суспільстві буде сформовано громадянське правосвідомість.
Саме в слабкості традицій справжнього правосвідомості полягає складність побудови правової держави в Росії.
Але я сподіваюся, що ставши дорослими, ви зможете сказати: Так, ми живемо в правовій державі.
4.4 Конспект уроку на тему: "Правова держава"
Мета: підвести учнів до розуміння правова держава, виявити його ознаки; довести що РФ правова держава
Завдання: ставлення до людини; ставлення до закону; ставлення до влади; ста...