- основна структурна одиниця будь-якого організму. (записати в зошит)
Остання станція «Творча».
Тут хлопці потрудилися на славу: зібрали цікаву інформацію по темі «клітка», доповіді, вікторину, кросворд, виготовили моделі клітини.
Закріплення.
Таким чином, ми сьогодні познайомилися з мікроскопічним будовою клітини, дізналися, з яких органоїдів вона складається, познайомилися з новими для вас поняттями. А зараз проговорите вголос поняття, записані на дошці і спробуйте написати їх під мою диктовку.
Поняття: клітинна оболонка, цитоплазма, ядро, ядерце, пластиди, хлоропласти, хромопласти, лейкопласти, апарат Гольджи, рибосоми, лізосоми, мітохондрії, ЕПС, цитологія, хромосоми, хлорофіл.
Домашнє завдання: вивчити п. 2 підручника, заповнити таблицю
№Часті клеткіСтроеніеФункціі1.Клеточная оболонка 2.Цітоплазма 3.Вакуолі 4.Ядро 5.Пластідиа) лейкопласти б) хлоропластиа) б)
ДОДАТОК 2
Урок зоології по темі Клас земноводних
Цілі уроку:
. Освітня:
забезпечити перевірку, оцінку знань і способів діяльності учнів.
. Розвиваюча:
Розвивати пізнавальний інтерес через реалізацію міжпредметних зв'язків, етимологію термінів, і зв'язком з життям.
Продовжити розвивати логічне мислення, за допомогою вирішення проблемних завдань, відповідей на проблемні питання.
Працювати з розвитку здібностей до встановлення причинно - наслідкових зв'язків.
. Виховна:
Працювати над вихованням духу любові до ближнього, один до одного в процесі суперництва - змагання.
Здійснювати екологічне виховання.
Опис ходу уроку
. Організаційний момент.
. Контрольно-узагальнююча частина.
На дошці запис теми уроку. «Клас земноводні». Девіз уроку «І звірина, як братів наших менших, ніколи не бив по голові» (С .Есенін).
Зачитується вірш:
Спи, царевич мій прекрасний,
Баюшки-баю.
Я тобі на сон грядущий
Пісеньку заспіваю
Я заспіваю про те як гине
Наш нещасний рід,
Проживаючи життя в болотах,
Повну негараздів.
Б'ють камінням нас хлопчаки -
Просто так, даремно.
Втекти від них, сховатися
Нам майже не можна.
Ні зубів, не можемо бігати,
Нам не можна літати.
Змушені голосно квакати
І лише мух вистачати. ??
Часто гублять нас марно,
Не думаючи про те,
Що Земля - ??планета наша -
Те наш спільний дім.
Ось про братів наших менших і піде мова на нашому уроці.
Хто помітив неточність у цьому вірші? (У жаб є зуби)
Звучить мета уроку (вказана вище). Крім цього спробуємо спростувати думка Альфреда Брема про те, що сімейство жаб викликає загальне відраза і захистити незаслужено гнаних.
На дошці (боковушки): «Здавна і до нинішніх днів жодне сімейство тварин не викликало загального відрази, жодне не переслідувалося настільки нещадно, але й настільки несправедливо, як сімейство жаб» (Альфред Брем).
До нас завітали 2 делегації вчених з Російської Академії наук. Клас ділимо на 2 команди, вибираємо керівників делегацій.
Оголошуються завдання для спільного вирішення:
) Які риси пристосованості до водної та наземної середах проживання мають клас земноводних? Для відповіді використовується таблиця №1, де графа «пристосованість земноводних» не заповнена і учні почергово називають риси пристосованості до подвійного способу життя, за правильну відповідь отримують 1 бал. На дошці фіксуються результати отримання балів кожної делегацією.
Таблиця
Характерис тика середовища обітаніяВодаПріспособленность земноводнихСушаПріспособленность земноводнихПлотность средиВисокаяКожа покрита слизом, обтічна форма телаНізкаяНалічіе вільних кінцівок для передвіженіяДоступность кіслородаКолічество кисню розчиненого у воді порівняно невелика і може змінюватися в залежності від условій.Кожное диханіеКіслород -...