женням глибоких переживань, гострих філософських ідей .. Практична робота. Вашій увазі представлена ??картина Васнєцова, подивіться уважно, визначити етапи роботи. Зобразіть пейзаж.
Під час практичної роботи вчитель робить цільові обходи: 1) контроль організації робочого місця; 2) контроль правильності виконання прийомів роботи; 3) надання допомоги учням, які відчувають труднощі; 4) контроль обсягу та якості виконаної роботи.
Урок №2
Тема уроку: «Архітектурний пейзаж. Правила лінійної перспективи »
Мета уроку:
познайомити учнів з перспективою як способом зображення на площині предметів у просторі.
вчити учнів застосовувати закони перспективи у своїх малюнках, використовувати лінійну перспективу.
розвивати творчі конструктивні здібності, образотворчі навички.
виховувати інтерес до самостійної конструктивної діяльності.
Обладнання: Таблиця з різновидами перспективи, фотографії.
Хід уроку
. Орг. момент. Установка дисципліни, взаємне вітання, перевірка відсутніх.
. Пояснення нового матеріалу: Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся головні, необхідні відомості з області перспективи, і зможете намалювати малюнок в природі, застосовуючи закони перспективи.
Засновником перспективи в живописі був Аполлодор з Афін. Елліністичні й римські художники вдосконалили глибину перспективи. У пізньої античності перспектива як образотворче засіб застосовувалося мало. Широко ці прийоми стали застосовуватися тільки в епоху Відродження.
Перспектива-це вчення про те, як передати на площині аркуша паперу відчуття глибини простору, тобто передати навколишній світ таким, як ми його бачимо. Воно засноване на дотриманні кількох законів, що враховують особливості людського зору ..
Перший закон перспективи говорить про те, що чим далі від нас знаходиться предмет, тим він нам здається менше. Значить, таким його й треба зображати під невеликим кутом один до одного.
Крім того, художник повинен враховувати, що колір предмета змінюється залежно від відстані: віддалені предмети здаються нам злегка блакитними і не такими яскравими. Справа в тому, що повітря пом'якшує кольору. Це правило було вперше помічено та застосовано Леонардо да Вінчі. Називається цей ефект прийомом повітряної перспективи.
І. Шишкін
Лінійна перспектива дає можливість, вірно, побудувати здаються обриси предмета при будь-якому його положенні. Існує фронтальна, кутова перспективи.
Фронтальна перспектива - означає Кутова перспектива - означає пряме розташування предметів до розташування предмета до рисующему. сунуть під кутом.
Основні закономірності лінійної перспективи
Предмети рівні по величині, у міру віддалення, здаються все менше і менше, і на лінії горизонту сходяться в одній точці (т.с.).
віддаляється в глибину паралельні лінії (рейки) зорово сприймаються зближуються.
На сьогоднішньому уроці ви спробуєте використовувати закони перспективи, і зобразите куточок природи з яскраво вираженими законами лінійної перспективи (сільська вулиця, алея в парку, залізниця і т.д.). У своїх роботах ви повинні продумати навколишнє оточення
Після лінійної побудови куточка в природі і навколишнім оточенням, вам треба переходити до виконання робіт в кольорі. Тут вам треба використовувати повітряну перспективу.
Перед тим як виконати практичну роботу виконаємо вправи:
Вправа 1. Добиваємося рівноваги.
Почнемо з роботи над рівновагою. Для цього нам знадобляться вирізані з білого картону прямокутник або квадрат, розмір яких по меншій стороні не повинен бути менше 15 см. Потім з чорної або сірого паперу виріжемо кола, діаметром 5-6 см. За допомогою діагоналей шукаємо центр площині і ложем на нього коло. Саме в цьому положенні коло має саме стійке положення, тобто рівновагу.
Потім спробуємо зрушити коло вправо до тих пір, поки очам не почне здаватися, ніби він хоче «вистрибнути» за межі нашої площині.
Тепер ми бачимо, що утворене при пересуванні кола відстань між ним і краєм площині потребує додаткового просторі.
Зафіксуємо таке положення кола і додамо праворуч такий аркуш паперу, щоб почуття необхідного простору зникло, і окреслимо цей формат чіткою лінією. Таким чином, ми домоглися того, що врівноважили предмети в просторі.
Вправа 2. Динаміка в картині.
...