вантажена в симетрично розташованих точках арки.  
 Опорні реакції: 
   кН; кН; 
  Розпір: кН 
   Обчислюємо моменти від одиничної навантаження: 
    Координати точок осі аркіОт одиничної навантаження q=1 кН/МОП постійного навантаження GВ=3,27 кН/МОП сніговий нагрузкіОт снігового навантаження трикутного обриси зліва S2=18,66 кН/мРасчётние моменти від власної ваги і снігах, му, мслева на l/2справа на l/2на lСлева на l/2Справа наl/24,83,7+4,91-6,61-1,7-5,56+23,47-31,60+102,19+96,6314,43,7-6,61+4,91-1,7-5,56-31,60+23,47-41,15-46,71
  При дії снігового навантаження, розташованої по трикутнику, на половині прольоту арки вертикальні опорні реакції: 
   кН; кН; 
  Розпір: кН 
   Обчислення згинальних моментів при односторонньому завантаженні трикутної сніговим навантаженням: 
   Координати точок осіЗначеніях, му, мМ02, кНмНУ, кНмМn, кНм14,43,7215-112,81102,194,83,771,66-112,81-41,15 
  Зіставлення значень згинальних моментів від снігового навантаження, наведених у таблиці, показує, що розрахунковим є завантаженість навантаженням, розподіленої по трикутнику. Розрахункові моменти: позитивний +96,63 кНм; негативний - 46,71 кНм. Для цих перетинів (х=4,8 м і х=14,4 м) знаходимо Nx=Н · cos j + Q0 · sin j - нормальну силу, Q0 - поперечна сила в простій балці: 
  від трикутної снігового навантаження: 
   Q4,8=VB=14,93 кН; Q14,4=
  Qn=(VA - xq) · qp: 
  Q4,8=(9,6 - 4,8 · 1) · 3,27=15,7 кН; 
  Q14,4=(9,6 - 14,4) · 3,27=- 15,7 кН; 
   Сумарне значення Q: 
  Q4,8=14,93 + 15,7=30,63 кН; 
  Q14,4=- 29,86 - 15,7=- 45,56 кН; 
  Сумарний розпір при цьому навантаженні: 
  Н=30,49 + 14,4 · 3,27=77,58 кН. 
   Обчислення поздовжніх сил в арці 
  Розрахунковий перетин j Sin j Cos j H, кНHCos j Q, кНQSin j Nx4.825о50? 0,40,9277,5871,3730,6312,2583,6214.425о50? 0,40,9277, 5871,3745,5618,2289,59 
    Конструктивний розрахунок арки  
   Приймаються перетин арки з 18 дощок товщиною 33 мм (до острожки 40 мм), шириною 150 - 4=136 мм. Висота перерізу арки h=(1/30 ... 1/50) l=3,3 · 18=59,4 см. 
  Розрахунок на міцність виробляємо за формулою: 
   r/a=12200/33=370 gt; 250, mГН=1, mб=0,97. 
   Згинальний момент МД на напіварки визначаємо як для шарнірно-опертого елемента, вважаючи епюру згинальних моментів на напіварки від дії поперечних навантажень (рівномірно розподіленим від власної ваги покриття і сніговий, розподіленої по трикутнику), близької за обрисами до параболічної. Тоді: 
   МД =; М=96,63 кНм; ; 
   стискати силу N приймаємо в ключовому перетині арки від постійної та тимчасової однобічного навантаження, розподіленої по трикутнику 
   NК=Н; NК=77,58 кН; ? =3000 /? 2; ? =Lo/rx 
  rx=0,289 h=0,289 · 59,4=17,17 см; lo=0,58 S 
   де S - повна довжина арки, см; 
  lo=0,58 · 2256=1309 см, 
				
				
				
				
			  Гнучкість арки? =? =
  Fбр=13,6 · 59,4=807,8 см2 Wх=см3; 
 ; 
   МД=кНм; 
   lt; 15 · 0,97=14,55. 
  Міцність перетину арки забезпечена. 
    Розрахунок на стійкість плоскої форми деформування  
   При позитивному вигинає момент стисла грань арки має розкріплення панелями через 150 см (lp=150 см) 
   ry=0,289 · b=0,289 · 13,6=3,9 см; 
 ; ; 
 ; 
  lt; 1. 
   Стійкість плоскої форми деформування арки при позитивному вигинає момент забезпечена. 
  При дії негативного моменту 
  М=- 46,71 кНм; 
  МД=46,71/0,87=53,7 кНм; N=89,59 кН;=0,55 S=0,55 · 2 256=1 241 см; =0,289 · 13,6=3,9 см; 
 ; ; 
   gt; 1 
   Перший член формули вже більше 1 тому стисла грань арки потребує розкріпленні в площині кривизни. Розкріпачити нижню грань арки в двох проміжних точках. Тоді: 
  lp=1241/3=414 см; ? =414/3,9=106,2; ? =3000/106,22=0,27; 
  ? р=/ 3=0,31; 
   Вводимо коефіцієнти knN; knM (ф. 34, 24 СНиП II - 25-80): 
   1,48; kф=1; 
 ; 
 =
 ; 
 ; 
  lt; 1 
    Розрахунок затяжки  
   Затяжку проектуємо з двох куточків. Необхідний перетин куточків визначаємо з умови розтягування: 
  Н=(НQ + HS1) · 2=(4,9 · 3,27 + 4,9 · 4,78) · 2=78,88 кН; 
   - кількість куточків, Rp=210 Мпа; 
  mp=0,85 - коефіцієнт, що враховує нерівномірність натягу двох куточків. 
  см2; 
  Приймаються перетин з двох куточків 80 х 6, F=9,38 gt; 2,2 см2. Радіус інерції куточка ix=2,5 см 
  Гнуч...