ує відрахування на соціальні потреби, складають 0,26  
 Непрямі витрати: витрати на утримання та експлуатацію устаткування, цехові і загальнозаводські витрати пов'язані з виробництвом всіх видів продукції, внаслідок чого їх важко віднести безпосередньо на собівартість конкретного виробу, розподіляються вони між виробами пропорційно основній заробітній платі виробничих робітників. 
  Загальновиробничі витрати на одиницю j-го виду продукції розраховується за формулою: 
   З Оj=С з.оj *% p: 100 
   З о=198,9 * 310%: 100=616,59 мотокультиватор 
  З о=246,63 * 310%: 100=764,55 причіп 
  Де% p - відсоток, що враховує загальновиробничі витрати, 310 
  Загальногосподарські витрати на одиницю j-го виду продукції визначаються аналогічно за формулою: 
   З зj=С з.оj *% о: 100 
   З з=198,9 * 60%: 100=119,34 
  З з=246,63 * 60%: 100=147,97 
  Де% ц - відсоток, що враховує цехові витрати, 60 
  Виробнича собівартість одиниці j-го виду виробів розраховується за формулою: 
   З прj=С Мj + С з.оj + С з.дj + С с.j + С Оj + С зj, 
   З пр=783 + 198,9 + 39,78 + 62,05 + 616,59 + 119,34=1819,66 
  З пр=726 + 246,63 + 49,32 + 76,94 + 764,55 + 147,97=2011,41 
  Де З Мj - матеріальні витрати на одиницю j-го виду виробів. 
  Повна собівартість одиниці j-го вила продукції дорівнює 
  C j=C прj + С вj, 
   З в=1819,66 * 0,02=36,39 
  З в=2011,41 * 0,02=40,22 
  С=1819,66 + 36,39=1856,05 
  С=2011,41 + 40,22=2051,63 
  Де З вj позавиробничі витрати на одиницю j-го виду продукції, 2% від виробничої собівартості. 
  Прогнозування прибутку від реалізації річного випуску виробів. 
  У ході ринкових досліджень встановлені наступні рівняння попиту та пропозиції. 
  Причіп: 
				
				
				
				
			  Пропозиція Q=- 1055,76 + 1,3688 * Р 
  Попит Q=4487,88-0,6844 * Р 
 , 76 + 1,3688 * P=4487,88-0,6844 * P 
 , 3688 * P + 0,6844 * P=4487,88 + 1055,76 
 , 0 532 * P=5543,64 
  P=5543,64/2,0532 
  P=2700 
  Мотокультиватор: 
  Пропозиція Q=- 3 024 + 4,032 * Р 
  Попит Q=9072-2.016 * Р 
  + 4,032 * P=9072-2,016 * P 
 , 032 * P + 2,016 * P=+9072 + +3024 
 , 048 * P=12096 
  P=17096/6,048=2000 
  У рівнянні Q - обсяг попиту та пропозиції в штуках, Р - ціна одиниці виробу в рублях 
  Задавшись декількома варіантами ціни на випущені вироби надолужити спрогнозувати можливий прибуток від реалізації, скориставшись нижче наведеною таблицею. Розрахунок виконати за умови, що конкуренти відсутні. 
  ПДВ на вироби становить 18%. Рівень цін визначимо виходячи з припущення, що базовою рівень рентабельності 10%, подальше зростання ціни становить 20% по відношенню до попередньої. 
   Прибуток від реалізації річного випуску причепів 
  ПоказателіБаз.вар1-ий вар2-й вар3-й вар123451. Ціна продажу вироби (з ПДВ) 2. Можливий обсяг продажів при даній ціні, шт. 3. Виручка від реалізації продукції (п. 1 * п.2) 4. Витрати виробництва одиниці продукції 5. Витрати виробництва на весь можливий обсяг продажів (п.4 * п.2) 6. Прибуток від реалізації (п.3 * 0,848- п.5) 2700 +2640 7128000 2051,63 5416303,2 - 4811848,83240 2270,43 7356193,2 2051,63 4658082,3 1579969,53888 1826,94 7103142,7 2051,63 3748204,9 227526,014665,6 1294,75 6040785,6 2051,63 2656347,9 2466238,3 
  З розглянутих взаємозамінних варіантів вибирають варіанти з максимальним прибутком від реалізації виробу визначать планований випуск кожного виду продукції. і сумарну плановану прибуток, величину якої використовують у наступних розрахунках. 
  - й варіант: Ц 1=2700 * 1,2=3240 руб. 
  - й варіант: Ц 2=3240 * 1,2=3888 руб. 
  - й варіант: Ц 3=3888 * 1,2=4665,6 руб. 
  Базовий варіант: 
  Пропозиція Q=- 1055,76 + 1,3688 * Р=- 1055,76 + 1,3688 * 2700=2640 
  Попит Q=4487,88-0,6844 * Р=4487,88 - 0,6844 * 2 700=2 640 
  варіант: 
  Пропозиція Q=- 1055,76 + 1,368...