За закінчення роботи запропонувати дітям організувати свою першу виставку і придумати їй назву. Звернути увагу дітей і Домовенка на роботи, які виконали діти. Сфотографувати дітей разом з домовичка на тлі перших дитячих робіт. <В
ТЕХНІКА ВИПАЛЮВАННЯ
Силует.
Мета: Познайомити з особливостями силуетного випалювання, з поняттями тон, контур, силует.
Обладнання:
Зоровий ряд: на дошці і стінах кабінету розвішані ілюстрації картин з силуетним зображенням і дитячі роботи, лялька Домовичок.
Літературний ряд: С.Аріарскій В«Сто дивовижних виробівВ», А.Г.Гусева В«Нетканий гобеленВ», Д.Райт В«Мистецтво випалювання по деревуВ». p> Музичний ряд: П.І.Чайковський В«Солодка мріяВ». p> Матеріали: фанера, ел.вижігателі, олівці, копіювальний папір, наждачний папір, кнопки, ескізи малюнків.
Хід заняття.
У кабінеті оформлена не велика виставка. Педагог вітає дітей і пропонує їм зайняти свої місця. p> Здравствуйте хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну подорож. Домовичок запросив нас відвідати виставку незвичайних картин. А чим вони незвичайні? Зверніть увагу, що фігури на цих картинах зображені у вигляді темних силуетів. А хто знає, що позначає поняття - силует ? Силует - це обрис малюнка.
Силует створюється за рахунок контуру , який потім заповнюється всередині. Контур - це лінія, що окреслює форму зображеного предмета.
Силует повинен завжди виглядати злегка перебільшеним. Зверніть увагу на силуетні малюнки, на них фігури зображені в профіль, - з різко окресленим носом і лобом. Портретна схожість передається за рахунок контуру. Ось чому для силуету так важлива точна лінія. Зверніть увагу, силуетний портрет зображується тільки в профіль. А тепер уважно подивіться на картини і розкажіть, хто зображений на них. Для вас, хлопці, Домовенок приготував загадки. Ви повинні відгадати їх і розповісти, якими відмінними рисами володіє той чи інший герой.
Підкажіть, що за дивний
Чоловічок дерев'яний.
На землі і під водою
Шукає ключик золотий?
Усюди ніс суєт він довгий.
Хто ж це? - Буратіно. p> Став він кожному дружком,
Хлопчик з чубчиком сторчма,
Дуже просто і недовгими
Він зветься ... Чиполіно.
Для нього прогулянка - свято,
А на мед - особливий нюх,
Цей плюшевий пустун
Ведмедик ... Вини Пух. p> Практична робота.
А тепер згадайте послідовність підготовки деревини до випалювання. Правильно, зачищаємо фанеру і акуратно перекладаємо малюнок, за допомогою копіювального паперу, на фанеру. Після цього приладом для випалювання обведемо малюнок рівною однаковою за кольором лінією. У тих місцях, де лінія контуру змінюється, іноді зручніше повернутися не перо, а саму фанеру. Прокресливши контур, заповнимо його темним тоном. Для досягнення такого ефекту ведіть перо повільно, і у разі необхідності обробіть поверхню кілька разів. p> Заключна частину.
Повторення значення термінів силует, контур, тон.
Доповнити виставку виконаними роботами дітей. Звернути увагу дітей і Домовенка на якість виконаних ними робіт. Поділиться з домовичка своїми враженнями, відповівши кожному на питання: що дізнався нового; що сподобалося, а може, й ні; які почуття відчував. Гра В«ДомовойВ». (Додаток). p> Бордюри
Мета: Ознайомити дітей з видами і значенням орнаментів, використовуваних у зображенні бордюрів.
Обладнання:
Зоровий ряд: на дошці зразки робіт і види бордюрів, В«чарівна скринькаВ», лялька Домовичок.
Літературний ряд: Н.Голубева В«Аплікація з природного матеріалуВ», Е.А.Белявская-Ернихова В«Етно-творча лабораторія В».
Музичний ряд: П.І.Чайковський В«Пори рокуВ». p> Матеріали: фанера, ел.вижігатель, ескізи орнаментів, копіювальний папір, кнопки.
Хід заняття.
Педагог разом з домовичка зустрічає дітей і пропонує їм зайняти свої місця.
Здравствуйте хлопці, сьогодні у нас знову в гостях Домовичок. Сьогодні він розповість і розкриє нам секрет Чарівного візерунка.
Був холодний зимовий вечір. У будинку Майстра, де жив Домовичок, було тепло і затишно. Майстер сидів за столом і займався своєю улюбленою справою, - випалював на дерев'яній посуді, а Домовичок сидів за грубкою і спостерігав за ним. На столі горіла свічка, відбиваючись у віконному склі. Майстер ненадовго задумався, дивлячись у морозний вікно, яке було розфарбоване незвичайними візерунками. Середина вікна відтанула через тепло, випромінював свічки. Дивлячись на візерунок по краях вікна, Майстер подумав: які красиві і незвичайні візерунки вивів мороз на склі, але ж можна напевно придумати, намалювати і випалити візе...