t в роботі з учнями.
. Демонстрація матеріалу на ввідних уроках історії:
· якісно створена презентація може замінити класну дошку, під час вивчення нового розділу вона допомагає учням сформувати уявлення про хронологічному періоді, який буде вивчений на наступних уроках (відеофільм з даного історичного періоду, відомі картини художників цього періоду, видатні особистості, імператори, пам'ятники культури)
. Наочна демонстрація процесу:
· наочна демонстрація навчального процесу (цілі, завдання, схеми, таблиці), яку неможливо або досить складно провести за допомогою плакатів чи шкільної дошки.
. Презентації учнів, які вони виконують самостійно або проектів під керівництвом вчителя.
· створення фотоальбомів, як звітів про проведені групою учнів дослідженнях в рамках діяльності за проектом.
4. Спільне вивчення джерел і матеріалів:
· спільне вивчення інформаційних джерел і матеріалів уроку (наприклад, обговорення творів мистецтва на основі мультимедійних енциклопедій, відсканованих графічних зображень або отриманих з Інтернету матеріалів та ін.)
5. Корективи і тестування знань:
· Проведення додаткових занять за допомогою комп'ютерних презентацій, коли відстали або отсутствовавшие учні самостійно вивчають матеріал на основі презентацій.
. 3 Методична розробка уроку на тему: «Соціально-економічний розвиток Росії в XIX столітті»
Тема: «Соціально - економічний розвиток Росії в XIX столітті»
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу з застосування інформаційно - комунікаційних технологій (ІКТ).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів - фронтальна, індивідуальна, групова.
Методи роботи вчителя з класом: репродуктивно-словесний, частково-пошуковий, діалогічний, проблемний.
Мета: виділити особливості соціально-економічного розвитку Росії в пореформений період, показати значення реформи 19 лютого 1861 для розвитку капіталізму в Росії.
Завдання уроку.
. Освітня: показати зміни соціальної структури російського суспільства в пореформений період, дати характеристику особливостям розвитку сільського господарства і промисловості Росії в після скасування кріпосного права, довести, що розвитку капіталізму заважали численні феодальні пережитки; актуалізувати знання понять: відрізки, викупні платежі, промисловий переворот, стан, класи.
. Виховна: осмислення соціально-морального досвіду попередніх поколінь, здатність до визначення своєї позиції та відповідальній поведінці у сучасному суспільстві
. Розвиваюча: на основі роботи зі статистичними даними, схемами, таблицями продовжити формування умінь аналізувати, порівнювати, на основі роботи з історичними документами при узагальненні фактів і підведенні підсумків розвиток умінь учнів робити висновки; при відповіді на питання і проведенні бесіди удосконалювати техніку і культуру мовлення, при записі основних положень лекції розвиток умінь складати тези.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: шкільна лекція з елементами бесіди та роботи в групах
Обладнання уроку: підручник, крейда, дошка, комп'ютер, проектор, презентація карта Росії XIX століття, роздатковий матеріал: адоптіроваться текст з роботи І.І. Янжула «Спогади про пережите і побачене в 1864-1909 рр.»
Хід уроку:
План уроку:
. Зміна соціальної структури російського суспільства в пореформений період.
. Розвиток сільського господарства Росії після скасування кріпосного права.
. Розвиток російської промисловості в другій половині XIX століття.
. Організаційний момент:
I.Учітель вітає клас
II. Учитель перевіряє готовність учнів до урок
. Актуалізація знань:
Хлопці, ми з вами розглянули такий значуща подія в російській історії як скасування кріпосного права, а тепер давайте подивися, як ця подія вплинула на економічний розвиток країни.
Запитання до класу.
· У чому суть скасування кріпосного права?
· У якому році скасували кріпосне право?
· На яких умовах селянин міг отримати землю?
Хлопців давайте разом поміркуємо, як скасування кріпосного права повинно було вплинути на економіку Росії XIX століття. (Учні відзна...