>
102466609.99
42699044.75
32311253.51
27456311.68
Виробнича собівартість продукції (З) , визначається шляхом підсумовування всіх перерахованих вище статей витрат.
З = З м - У про + З т + З тр + З зп + З ЕСН + З а + З експ + З опр + З пр + З охр,
Зх 1 = 42699044.75 руб.,
Зх 2 = 32311253.51 руб.,
Зх 3 = 27456311.68 руб.
При розрахунку комерційних витрат (К р ) враховують витрати по збуту готової продукції (наприклад, на тару і упаковку виробів після їх здачі на склад), маркетинг, рекламу. Комерційно-збутові витрати складають 10% від виробничої собівартості продукції.
Кр1 = 4269904.47 руб.,
Кр2 = 3231125.35 руб.,
Кр3 = 2745631.16 руб.
Повна собівартість товарної продукції ( Зх тп ) складається з виробничої собівартості продукції і позавиробничих (комерційних) витрат:
Зх тп = З + К р,
Зх ТП1 = 42699044.75 +4269904.47 = 46968949.18 руб.,
Зх ТП2 = 32311253.51 +3231125.35 = 35542378.86 руб.,
Зх ТП3 = 27456311.68 +2745631.16 = 30201942.85 руб.
Собівартість одиниці продукції (З пр ) визначається шляхом ділення повної собівартості продукції на кількість виробленої продукції по кожному замовленню. Річний обсяг випуску продукції по кожному замовленням представлений в таблиці № 15.
Зх пр = З тп /Про в
Зх ПР1 = 46968949.18/4644 * 10 3 = 10.11 руб.,
Зх ПР2 = 35542378.86/3096 * 10 3 = 11.48 руб.,
Зх ПР3 = 30201942.85/2580 * 10 3 = 11.71 руб.
Валова продукція ( У п ) - це загальний обсяг виробництва поза Залежно від ступеня готовності продукції, тобто повна собівартість товарної продукції за вирахуванням незавершеного виробництва на початок місяця НЗВ н і з урахуванням незавершеного виробництва на кінець місяця НЗВ до . p> У п = З тп + НЗВ до - НЗП н
У цій роботі розрахунок незавершеного виробництва на початок і кінець звітного періоду не передбачений.
У п = З тп,
У п1 = 46968949.18 руб.,
У п2 = 35542378.86 руб.,
У П3 = 30201942.85 руб.
Економічні показники діяльності підприємства
Результативність діяльності підприємства можна охарактеризувати наступними показниками:
Економічний ефект (П р ) - це абсолютний показник (прибуток, дохід від реалізації тощо), що характеризує результат діяльності підприємства (Тобто результат виробництва). Від розміру отриманого прибутку залежить фінансове положення підприємства в цілому, а також своєчасне виконання зобов'язань і платежів. Економічний ефект показує корисний результат економічної діяльності, вимірюваний зазвичай різницею між грошовим доходом (виручкою) і грошовими витратами на її здійснення:
П р = В - З тп
де П р - Прибуток від реалізації продукції;
В - виручка від продажу продукції (без ПДВ);
Зх тп - витрати на виробництво і збут продукції (грн.),
П р1 = 57121200-46968949.18 = 10152250.82 руб.,
П р2 = 42724800-35542378.86 = 7182421.14 руб.,
П р3 = 36378000-30201942.85 = 6176057.15 руб.,
П р = 136224000-112713270.9 = 23510729.11 руб.
Економічний ефект (прибуток) необхідно розрахувати по кожному замовленню і в цілому по підприємству.
Недолік цього показника полягає в тому, що за цим показником не можна зробити висновок про рівень прибутковості підприємства.
За даними таблиці 10 розрахувати виручку від продажу продукції без ПДВ за формулою:
У = О в * Ц,
де Про в - обсяг річного випуску продукції (Шт.);
Ц - Оптова ціна одиниці продукції (грн.),
У 1 = 4644000 * 12,30 = 57121200 руб.,
У 2 = 3096000 * 13,80 = 42724...