ального процесу;
5. сприяння успішному предмета в старших класах.
У рамках формуючого етапу експерименту були розроблені і проведені уроки в нестандартній формі, орієнтована на розвиток креативних здібностей молодших школярів у навчальному процесі. Результатом її функціонування повинні стати високий рівень розвитку творчого мислення, творчої уяви, цілеспрямоване застосування учнями методів творчості в процесі виконання завдань.
При вивченні теми «Множення числа на твір» був проведений урок-дослідження.
Мета уроку: Дати уявлення про примноження числа на твір. Формувати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі.
План уроку
1. Організаційний момент:
- Сьогодні на уроці ми проведемо дослідження, що буде об'єктом дослідження ви дізнаєтеся, якщо відповісте на запитання: «Яким дією ми можемо замінити суму однакових доданків?» (множення)
Ми проведемо дослідження цієї дії, спробуємо відкрити його секрети.
. Усний рахунок (на картках)
? 230 1000? 490840 +7000
+1005 924 + (76 +825) 876 + (524 +24)
Які математичні закони ви використовували?
Як ми знаємо, що додавання і множення нерозривно пов'язані між собою, а чи існує в множенні сполучний закон?
2. Арифметичний диктант.
Збільште 120 на 560.
Знайдіть добуток чисел 2 і 240.
Знайдіть число, яке більше 18 на 43.
Перший доданок 19, другий на 14 більше. Знайдіть суму.
До 170 додати суму чисел 130 і 240.
12 помножити на добуток чисел 5 і 7.
При рішенні якого прикладу випробували труднощі? (12? (5? 7))
Як його вирішуватимемо? Відповімо на це питання трохи пізніше.
. Пояснення нової теми:
5 5 5 5
5 5 5
(на дошці зображення монет номіналом в 5 р.)
Як підрахувати різними способами скільки всього рублів складають ці монети?
? (4? 2) (5? 4)? 2 (5? 2)? 4
Що у нас вийшло? (Різні способи множення числа на твір)
Як можна помножити число на твір?
Які виходять відповіді? Чому? (Використовуються сполучний закон)
Наші дослідження тривають.
. Робота над закріпленням нової теми.
а) Використовуючи ці способи обчислимо вираз: 3? (4? 2)
(учень вирішує біля дошки з поясненням)
б) № 36 (усно) - за варіантами.
Який вираз вам здалося легким? (Уч-ся називають зручний спосіб)
Який висновок ми можемо зробити? (При різних способах множення виходить однакову відповідь, значить в множенні діє сполучний закон)
А для чого потрібен сполучний закон множення?
Чи можемо ми тепер, використовуючи сполучний закон вирішити важке приклад в арифметичному диктанті? Як?