stify"> в) Вирішіть вираження зручним способом:
12? (5? 6) 16? (5? 2) 9? (5? 10)
15? (10? 2) 12? (4? 5) 18? (5? 7)
6. Физкультминутка
. Рішення задач.
Продовжуємо наше дослідження. Чи можемо ми використовувати ці способи множення при вирішенні завдань ...
а) Завдання - жарт (з поясненням)
Якщо у татка спинка болить,
Може п'явка його зцілить:
У п'явки 3 щелепи по 100 зубів.
п'явок хворому поставили
Скільки упилося зубів, хто відповісти готовий?
Вирішіть задачу різними способами.
б) Диференційована робота (на картках)
Картка 1
У господарстві від кожної корови отримували в середньому по 14 л молока на добу. Скільки літрів молока отримають в цьому господарстві від 10 корів за 7 діб?
Поясни, як можна вирішити цю задачу трьома способами, і закінчи вираз: (14? 10)? 7=(14? 7)? 10=14? (7? 10)=
Картка 2
Виріши завдання. У господарстві від кожної корови отримували в середньому по 14 л молока на добу. Скільки літрів молока отримають в цьому господарстві від 10 корів за 7 діб?
Картка 3
Виріши завдання різними способами: У господарстві від кожної корови отримували в середньому по 14 л молока на добу. Скільки літрів молока отримають в цьому господарстві від 10 корів за 7 діб?
- Чи можна використовувати сполучний закон множення в задачах? (Відповідь залишається таким же)
Підсумок уроку.
- Що ж нового ми дізналися на нашому уроці дослідження?
Потужний засіб наочності, розвиток пізнавального інтересу, креативності - презентація. Застосування мультимедійних презентацій дозволяє зробити уроки більш цікавими, включає в процес сприйняття не тільки зір, але і слух, емоції, уяву, допомагає дітям глибше зануритися в досліджуваний матеріал, зробити процес навчання менш виснажливим.
Для вивчення нового матеріалу була розроблена гра - подорож в країну геометрію «Види трикутників» з використанням ІКТ (додаток 4).
Цілі уроку:
1. познайомити з видами трикутників;
2. провести систематизацію знань про геометричні фігури;
. розвивати обчислювальні навички;
. розвивати логічне мислення;
5. виховувати вміння працювати в групі.
Обладнання: наочний матеріал для оформлення дошки (човен), плакат з різними видами трикутників, моделі трикутників різних видів, роздатковий матеріал для усного рахунку, завдання для роботи в групах, підручник «Математика - 4 клас», комп'ютер, проектор.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Хлопці, ми з вами дізналися багато чого, познайомилися з різними видами завдань, навчилися читати і записувати багатозначні числа, їх порівнювати, складати і віднімати. Попереду нас чекають нові відкриття в загадковою і великій країні «Математика...