Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Система формування культури здоров'я у школярів в процесі викладання біології

Реферат Система формування культури здоров'я у школярів в процесі викладання біології





иховання зводиться до набору вправ за принципом «чим більше, тим краще». При такому підході до навчання не розкривається анатомо-фізіологічний аналіз рухів учнів.

Доцільно об'єднати зусилля викладачів біології та фізичної культури для розробки та проведення уроків-семінарів з тем «Сам собі лікар», «Самоконтроль і здоров'я» і т. П.


2.3 Розробка конспекту уроку з біології «Боротьба організму з інфекцією. Імунітет »


План - конспект уроку з біології.

Тема: Боротьба організму з інфекцією. Імунітет.

Мета уроку: Долучити дітей до здорового способу життя.

Завдання уроку: - Ознайомити дітей з істинним значенням слова імунітет, з чого він складається (складається); обгрунтувати необхідність щеплень і лікувальних сироваток. За допомогою валеологічного аналізу:

виявити, що ж послаблює імунітет і як його можна зміцнити;

розвивати в учнів уміння працювати з додатковою довідковою літературою;

виховувати переконаність у необхідності ЗСЖ.

Обладнання: таблиця «Кров», портрет І.І Мечникова, кінофільм «Імунітет»

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Хід уроку:

. Організаційний момент

Здравствуйте, хлопці!

. Вивчення нового матеріалу

Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок, присвячений здоров'ю. Поговоримо ми з вами про те чуттєвому слові, що часто вживається усіма нами. А слово це - імунітет. Отже, що ж це таке імунітет?

Імунітет - це захисні сили організму, які складаються в результаті діяльності багатьох його органів і тканин (шкіри, печінки, нирок, кровотворної та лімфатичної системи).

Органи імунної системи захищають організм від токсинів (отрут) і забезпечують несприйнятливість до чужорідних білків (всього роду мікробів, які мають білкову основу). Першим заслоном на шляху «шкідників» встають шкіра і що виділяються нею «секрети» (сало, піт і ін речовини). Антимікробну дію мають слизова оболонка ротової порожнини, соляна кислота шлунка, ферменти кишечника. Роль внутрішніх бар'єрів виконують печінку, нирки, лімфатичні вузли. Роль лімфатичної системи.

Лімфатична система служить для відведення з клітин відпрацьованої рідини (тканинної рідини). Утворена при цьому лімфа по лімфатичних судинах потрапляє в лімфовузли, де обеззброює. Крім того, в лімфовузлах утворюються лімфоцити (різновид лейкоцитів), завдяки яким в крові виробляються захисні тіла (антитіла). Найбільшим лімфатичних вузлом є селезінка.

Коли в кров проникають чужорідні білки (антигени), в боротьбу з ними вступають інші «сили» - фагоцити. Так називаються особливі клітини, які знаходяться в крові і в тканинах деяких органів (селезінки, печінки, лімфатичних вузлів, кровоносних судин), Ці клітини або самі вишукують в крові шкідливі речовини і знищують їх, або чекають поки «ворог» пропливе в струмі крові або лімфи.

Крім фагоцитів у знешкодженні потрапили в кров чужорідних речовин беруть участь також антитіла. Їх виробляють лімфоцити. Кожен лімфоцит виробляє тільки який-небудь один вид антитіл. Відбувається це тільки п...


Назад | сторінка 21 з 25 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Поняття про імунітет організму тварин і людини
  • Реферат на тему: Несприйнятливість до хвороб (імунітет)
  • Реферат на тему: Гіпоксія та імунітет
  • Реферат на тему: Протівовірусній ІМУНІТЕТ
  • Реферат на тему: Свідків імунітет