групі
З експериментальної групи в констатирующем експерименті брали участь всі 8 (100%) хлопців, з них:
(62,5%) хлопців виконали всі запропоновані завдання на високому рівні;
(25%) хлопців - на середньому рівні;
(12,5%) дитина - на низькому рівні.
У контрольному експерименті брали участь також 8 (100%) хлопців, з них:
(75%) хлопців виконали запропоновані завдання на високому рівні,
(25%) хлопців - на середньому рівні.
ДОДАТОК 4
Конспекти комплексних занять
Заняття 1. «Чарівна крапля води»
Цілі:
1. Ознайомити дітей з властивостями води (прозорість, не має смаку і запаху, вода розчинник, вода володіє пам'яттю).
2. Розвивати навички проведення лабораторних дослідів (закріплювати вміння працювати з прозорим скляним посудом: скляними стаканчиками, паличками; закріплювати вміння працювати з незнайомими розчинами, дотримуватися при цьому необхідні заходи безпеки).
. Розвивати соціальні навички: вміння працювати в групі, домовлятися, враховувати думку партнера, а також відстоювати свою думку, доводити свою правоту.
. Збагачувати словник дітей іменниками, прикметниками, дієсловами по темі заняття.
Попередня робота: розгляд глобуса, карти світу, проведення міні-бесіди «Якщо б не було води», заучування віршів про джерелі, річці, море.
Обладнання: ілюстрації на тему «Вода», аудіозапис, відеозапис, колби, вода, молоко, цукор, дрібні іграшки, склянки з питною водою, фломастери, аркуші паперу.
Хід заняття
Частина 1. Вступна.
Вихователь: Для того щоб дізнатися, про що сьогодні піде мова на нашому занятті - відгадайте загадку:
Якщо руки наші в Вакс,
Якщо на ніс сіли ляпки.
Хто тоді нам перший друг,
Зніме бруд з обличчя і з рук.
Без чого не може мама
Ні готувати, ні прати,
Без чого, ми скажемо прямо,
Людині вмирати?
Щоб лився дощик з неба,
Щоб росли колосся хліба,
Щоб пливли кораблі,
Щоб варилися киселі,
Щоб не було біди -
Жити не можна нам без ... (Води)
Сьогодні ми поговоримо про воду. Ми пригадаємо, що знаємо. Дізнаємося нове, будемо міркувати, грати.
Де в природі ми можемо побачити краплю води? Відповіді дітей.
Вірші про джерелі, річці, море. (на дошці ілюстрації різних водойм)
Частина 2. Ігровий практикум «Мама Хмарка».
Вихователь: Давайте уявимо, що я - мама Хмарка, а ви - мої дітки. Робіть все, що я скажу.
Крапельки, вам пора вирушати в дорогу (звучить аудіозапис зі звуками дощу). Полетіли крапельки на землю. Пострибали, пострибали ... (Діти стрибають). Нудно їм стало по одинці стрибати. Зібралися вони разом і потекли маленькими веселими струмочками. («Крапельки» складають струмочки, взявшись за руки). Зустрілися струмочки і стали великою рікою. («Струмочки» з'єднуються в один ланцюжок). Пливуть крапельки до великої ріки, подорожують.
Текла, текла річка і потрапила у великий океан. (Діти перебудовуються в хоровод і рухаються по колу). Плавали, плавали крапельки в океані, а потім згадали, що мама Хмарка карала їм додому повернуться. А тут сонечко пригріло. Стали крапельки легкими, потягнулися вгору. Випарувалися вони під променями сонечка, повернулися до мами Хмаринці. (Діти розбігаються і розсідаються на стільчиках навколо вихователя).
Вихователь: Де зустрічається крапелька води? Відповіді дітей: у крапельці дощу, в струмочку, річці, океані ...
Вихователь: А що ж таке вода? Якими властивостями вона володіє? Щоб з'ясувати це ми пройдемо в нашу лабораторію.
Частина 3. Основна. Дослідження «Чарівна вода».
Вихователь: Запам'ятайте правила поведінки в лабораторії:
Чи не галасуйте - цим ви заважаєте іншим.
Обережно поводьтеся з посудом. Пам'ятайте, що скло може битися і їм легко порізатися.
Слухайте вихователя.
Уважно стежте за результатами досвіду.
Закінчивши спостереження, постарайт...