ький пейзаж.
. Діти працюють по 2-3 людини на великих форматах.
Цілі: реалізовувати художньо творчі здібності, можливості та інтереси учнів, розвивати вміння шукати оригінальне рішення втілення задуму, розвивати комунікативні навички і вміння працювати в групі.
А тепер ви попрацюєте в групах.
На дошці ви бачите назви майбутніх картин. Вибирайте для себе тему, яка вас зацікавила, об'єднуйтеся в групи.
. Святкове місто 3. Міська зимова казка
. Дощ у місті 4. Сонячне місто
Учні виконують завдання. Обговорення.
Які незвичайні пейзажі у нас вийшли! У кожного свій настрій, свій колорит.
. індивідуальна робота.
Цілі: розвивати здібності, бачити нове у звичному, представляти цілісні образи, розвивати вміння творчого вирішення навчальних і практичних завдань, використовувати особливості графічного мови в самостійній творчій діяльності.
Завдання для кожного з вас: «Мій дім, моя вулиця, моє місто. Головна ваше завдання - образне рішення міського пейзажу, враховуючи правила перспективи, не треба занадто на цьому зосереджуватися. Дуже важливо вибрати цікаву точку зору і побачити все в цілому.
Учні виконують завдання. Виставка робіт. Обговорення
Підсумки уроку: Сьогодні ми познайомилися з різновидом пейзажного жанру - міським пейзажем, з його особливостями, спробували самі працювати в цьому жанрі і у нас вийшов справжній вернісаж!
Урок №5
Тема «Пейзаж настрою, світлотінь»
Мета: Розширити знання учнів про пейзаж, як такому жанрі в мистецтві, який передбачає гармонійне поєднання почуттів художника і їх вираження у творчій діяльності.
Завдання:
познайомити з різноманіттям форм і фарб навколишнього світу, мінливістю стану природи в різних її станах: вранці, ввечері і т.д.
передавати фарбами яскраві колірні стану природи; показати роль колориту в пейзажі, настрій, світовідчуття;
удосконалювати техніку роботи з фарбами; розвивати творчу уяву, техніку роботи пензлем;
виховувати естетичний смак, любов до природи.
Обладнання: репродукції картин із зображенням пейзажів: С.В. Щедрін «Тераса на березі моря» і «Веранда, обвита виноградом» і т. Д.
Хід заняття
. Організаційний момент. Перевірка готовності до заняття.
. Повідомлення теми і цілей.
. Теоретична підготовка.
Сьогодні важко уявити, що в другій половині вісімнадцятого століття пейзажний живопис абсолютно не цінувалася і вважалася ніж - другорядним. Знадобилися десятиліття і зусилля багатьох майстрів, щоб цей жанр живопису став таким же значним, як історична картина або портрет.
Підчас художник не може байдуже писати пейзаж. Той чи інший природи викликає в ньому особливе хвилювання, будить тонкі струни душі. Такий пейзаж називається пейзажем настрою.
Колір впливає на настрій людини; більшість людей емоційно реагують на колір. Найбільш важким в пейзажі є передача настрою, який він пробуджує. Хоча настрій і атмосфера - занадто неясні якості для вираження їх засобами живопису, найкраще їх показувати через колір, проте не обов'язково безліч відтінків. Монохромна картина - один із способів передачі різних тонів (світлих, темних і середніх) одного кольору. Монохроматична колірна схема ідеальна для створення настроїв; картина з переважанням низьких (темних) відтінків здається затишною і таємничою, а якщо на полотні переважають високі (світлі) тони, настрій буде піднесеним і сонячним. Проста органічна палітра може давати майже ті ж результати.
«Висока тональність»
Картина, написана в дуже світлих тонах з максимальним використанням білого, називається картиною в «високої тональності». Подібне використання кольору створює відчуття світла і легкості. У таких роботах зміна тону ледь вловиме.
«Середня тональність»
«Середня тональність» картини створюється додаванням кольором сірого (отриманого змішуванням білого і чорного). Працюючи над такою колірною гамою, треба дуже продумано змішувати фарби, щоб не переборщити з кольором. Надлишок сірого заглушає інші кольори, і картина стає тьмяною. Ідея цього методу полягає лише в легкому приглушені відтінки.
«Нижня тональність»
Використання фарб з додаванням до них чорного кольору створює в картині настрій, зване «нижній тона...