в будь-який час, а очищення просіки тільки взимку, щоб не порушувати грунтово-рослинний покрив.
3. Вивчення кріогенних процесів і явища в шкільному курсі географії
Тема уроку: « Льодовики і багаторічна мерзлота»
Мета уроку: Формування уявлення про льодовиках і багаторічної мерзлоті, факторах їх утворення і видах.
Завдання і ресурси уроку
№ ЗадачіРесурси1Закрепіть знання дітей про світовий кругообіг води в природі, про властивості водиУчебнік - урок № 22, макет «Світовий кругообіг води» 2Сформіровать уявлення про льодовиках і багаторічної мерзлоті, процесі та факторах їх образованіяТабліца «Природні льоди на Землі ». Текст підручника - урок № 28, словник, відеоролик «Гірський льодовик», слайд шоу «Гірські льодовики», малюнок 5.253Сформіровать уявлення про види ледніковТекст підручника, відеоролик «Гірський льодовик», слайд шоу «Гірські льодовики», малюнок 5.25, малюнки «Освіта шельфового льодовика »,« Покривний льодовик Антарктиди », карта« Льодовик Росса », атлас (карта стор 14-15), фотографії« Льодовики Гренландіі4Познакоміть учнів з поширенням льодовиків і багаторічної мерзлотиТекст підручника, атлас (карта стор 14-15), карта «Льодовики Гімалаїв», карта і фотографії льодовика Федченко; хрестоматія «Льодовик Федченко»; фотографії льодовика Кіліманджаро малюнок «Покривний льодовик Антарктиди», карта «Льодовик Росса», фотографії «Льодовики Гренландії», «Льодовик на острові Шпіцберген», «Шельфові льоди» .5 Формувати уявлення про рух льодовиків, освіті айсберговТекст підручника, відеоролики «Мінеральні і термальні джерела », відео« Артезіанські джерела в Африці »6Форміровать уявлення про вплив льодовиків і стародавніх оледенений на формування рельефаТекст підручника, фото« Льодовикові озера », слайд шоу« Валуни »
Основні терміни і поняття: льодовики, гірські і покривні, снігова лінія, фірн, айсберг, морена, багаторічна мерзлота.
Географічна номенклатура: льодовик Федченко, Гренландія, Шпіцберген.
Особливості уроку:
Урок повністю побудований на основі електронного підручника з використанням одного комп'ютера і проектора.
В якості основної форми роботи на даному уроці пропонується пояснення вчителя з використанням електронних матеріалів. У зв'язку з цим важливо вибудувати зворотний зв'язок. Хрестоматійні матеріали дозволяють дати різні творчі і дослідницькі завдання. Перегляд відео «Еверест», «В Антарктиді», «Айсберги» можливо провести у формі віртуальної подорожі. Можливо винесення перегляду даних відеоматеріалів на будинок.
Хід уроку:
) Визначення технологічних цілей і завдань уроку.
) Згадати, як здійснюється кругообіг води в природі, в яких станах існує вода в природі.
) Вивчення нового матеріалу.
1. Вступне повідомлення по тексту підручника. Демонстрація таблиці «Природні льоди на Землі».
2. Учитель формулює визначення льодовиків.
. Гірські льодовики
· Перегляд фрагмента відео «Гірський льодовик». Пояснення як утворюються гірські льодовики. Знайомство з поняттям с...