"> 7.2 Розрахунок економічної ефективності від запропонованих заходів
Розрахунки виконуються на підставі проведених технологічних розрахунків. Розраховане штучний час, витрата електроенергії, витрата основних і допоміжних матеріалів використовуються для розрахунку вартості ремонту деталі і визначення економічної ефективності.
Пропонується замість установки нового валу замість зношеного робити відновлення зношених поверхонь наплавленням під шаром керамічного флюсу.
Технологічний маршрут передбачає такі технологічні операції:
1. Розбирання
2. Мийка
. Дефектовка
. Токарна обробка
. Наплавлення
. Токарна обробка
. Шліфування
7.2.1 Визначення заробітної плати
Чисельний і кваліфікаційний склад ремонтної бригади та тарифна заробітна плата.
Таблиця 14
Найменування операцийПрофессияРазрядТшт. мін.Тшт. час.Часовая тарифна ставка, руб.Заработная плата, руб.Токарная обработкатокарь52,960,0433,51,34Наплавканаплавщик582,91,3835,248,6Токарная обработкатокарь52,330,0333,51Шлифованиешлифовщик582,281,3734,447,2ИТОГО:98,14
Визначаємо тарифну заробітну плату для 5 капітальних ремонтів:
Зт=98,14 · 5=490,7 руб.
Премія робочим:
П === 245,4 руб.
Нарахування по районному коефіцієнту:
Кр === 368,1 руб.
Нарахування по північних надбавок:
Кс === 588,8 руб.
Основна заробітна плата:
Зосн=Зт + П + Кр + Кс=490,7 + 245,4 + 368,1 + 588,8=1693 руб.
Додаткова заробітна плата:
Здоп=· (То + Тр)=· (49 + 1)=421,2 руб.
Загальний фонд заробітної плати:
Зобщ=Зосн + Здоп=1693 + 421,2=2114,2 руб.
Відрахування до фонду соціального захисту:
Оф.с.з. === 640,6 руб.
7.2.2 Розрахунок витрат на електроенергію
Таблиця 15
Найменування операціі.Установленная потужність, кВт.Время роботи. час.Расход електр. енергії. кВтТаріф за кВт / год, руб.Стоімость електроенергії. руб.1. Токарна обр.140, 040,41,850,742. Наплавка101, 3817,441,8532,33. Токарна обр.140, 030,311,850,64. Шліфованіе91, 378,011,8514,8 Разом: 26,251,4
Витрата електроенергії на 5 капітальних ремонтів:
N=26,2 · 5=131 кВт
Витрата силової електроенергії з урахуванням коефіцієнта використання
Кі - 0,76
? Nр=N · Ки=131 · 0,76=99,6 кВт
Витрата на освітлення 10% від? N:
Nосв=99,6 · 0,1=9,96 кВт
Загальна витрата електроенергії:
заг =? N + Nосв=99,6 + 9,96=109,6 кВт
Загальна вартість електроенергії:
Зел=109,6 · 1,85=202,7 рублів
.2.3 Витрата і вартість основних і допоміжних матеріалів