», 2010. - 52 с.
33.Пьянкова, Н.І. Образотворче мистецтво в сучасній школі, - М .: Просвещение, 2006. - 178 с.
34.Сухомлінскій В.А. Серце віддаю дітям.- Київ: Радянська школа, 1973. - 288 с.
35.Естетіческое виховання в допоміжній школі/Под ред. Т.Н. Головіної.- М .: Просвещение, 1972. - 104 с.
Додаток 1
Тема: «Подорож у світ прекрасного»
Цілі: Прилучати дітей до дивовижному світу мистецтва, розвивати у них фантазію, творчість, уяву. Продовжувати викликати інтерес до малювання фарбами, показати послідовність і прийоми змішування фарб і повправлятися в цьому.
Обладнання:
? Картки - завдання;
? Фарби;
? Пензлика;
? Палітра;
? Листи для малювання.
? «Пори року» Чайковський (магнітофонний запис)
? Репродукції пейзажів, натюрмортів, портретів.
Хід заняття.
Гра на увагу.
Дітям дається зображення двох малюнків. Чим один малюнок відрізняється від іншого? Відповіді дітей.
Хлопці, сьогодні я хочу запросити Вас у чарівну країну
«Рисовандию». У цій країні живуть казкові герої: дівчатка - пензлики, хлопчики-олівці, непосиди - фарби, гордо крокують листи паперу.
Я думаю, що ця подорож буде для вас цікавим.
І так, в дорогу!
Якби на полі розцвіли
Тільки білі квіти,
Милуватися б устали
Ними невдовзі що й ти.
Якби на полі розцвіли
Тільки жовті квіти
Ми з тобою нудьгувати б стали
Від подібної краси!
Добре, що є ромашки,
Троянди, айстри, волошки,
Кульбаби і кашки
Незабудки і жарки!
У ромашки - білий колір
У гвоздики - червоний
Колір зелений у листя
Це так прекрасно!
Є, хлопці, головні і не головні фарби.
Які кольори є основними почему? (відповіді дітей: червоний, синій, жовтий
Це основні кольори. За допомогою них можна отримати інші кольори.
А тепер приготуємо пальчики для роботи.
Розминка для пальців рук.
Можеш пальці порахувати
Раз, два, три, чотири, п'ять.
На іншій руці знову
Раз, два, три, чотири, п'ять
Десять пальців, пара рук
Хіба це мало друг
Десять пальців, пара рук
Ось твоє багатство друг.
Учитель пояснює і показує дітям правила змішування фарб.
Самостійна робота. Дітям даються картки. Їх завдання за допомогою додавання кольору отримати потрібний колір)
Підведення підсумків.
У країні «Рисовандии» є чудова галявина. Навколо галявини ліс. На галявині весна. Спробуймо намалювати таку ж гарні деревья. (в той час коли діти малюють звучить спокійна фонова музика)
Підвести підсумки.
Я приготувала для вас невелику виставку картин. Треба розділити ці репродукції по видам живописи.
Натюрморт
Портрет
Пейзаж
Якщо бачиш на картині
Намальована ріка
Або ялина і білий іній
Або сад і хмари
Або сніжна рівнина
Або поле і курінь
Обов'язково картина
Називається (пейзаж)
Якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі,
Або море в великому графине
Або троянду в кришталі.
Або бронзову вазу
Або грушу або торт
Або всі предмети відразу
Знай, що це (натюрморт)
Якщо бачиш, що з картини
Дивиться хто-небудь на нас,
Або принц у плащі старовинному
Або начебто верхолаз,
Льотчик або балерина, ...