ер дізнаємося, як ця розпис виконується?
Техніка гжелі. Уважно розгляньте форму мазка. Тонової перехід від темно-синього до світлого, виходить за рахунок того, що майстер набирає фарбу лише на одну сторону кисті. З одного боку кисті у нас фарба темніше, а з іншого блідіше. І майстер мазками малює будь-якої візерунок. (Продемонструвати на аркуші паперу).
Основні елементи гжелі
А тепер розглянемо, які мотиви існують в гжелі і як прикрашаються вироби.
· Використовуються точки і смужки.
· Бордюр - смуга, що обрамляє
· Крапельки
· Мабуть, самий улюблений візерунок - гжельська троянда. Іноді вона зображена крупно, широкими мазками. А іноді, написана тоненьким пензликом.
· Як доповнення використовуються завитки, дуги, сіточки, травинки.
· У гжельской кераміці можна побачити птахів,
· тварин, людей.
· На великих виробах нерідко можна побачити пейзаж.
. Практична робота
А тепер приступимо до виконання практичної роботи. Вам потрібно виконати малюнок у техніці гжелі.
А щоб робота у вас ладналася, та кипіла, я включу вам музику. Адже музика надихає і розташовує до творчості.
. Підведення підсумків.
Отже, хлопці все добре впоралися із завданням.
Які кольори і використовують в гжельской розписи? (блакитний, синій, білий).
З якого матеріалу виготовляють гжельские вироби? (з глини)
Гончар - хто це?
Звідки походить назва гжельской розписи? (від назви села - Гжель)
Додаток 7
Тема уроку: «Золоті барви осені» (Робота в техніці тиснення листя).
Цілі:
ознайомлення з новими можливостями художніх технік, оволодіння технікою «тиснення листя»;
розвиток образного уявлення, творчого сприйняття дійсності;
виховання художнього смаку.
Завдання
Освітні:
Ознайомити учнів з технікою «Тиснення листя».
Формувати творчий інтерес.
Закріплювати навички образотворчої діяльності.
Виховні:
Розвивати естетичне світогляд.
Сприяти сприйняттю прекрасного.
Корекційні:
Розвивати творчі здібності та навички у роботі.
Обладнання: альбомні листи, гуаш, пензлики, стаканчики з водою, листя різних дерев.
Зоровий ряд: ілюстрації та фотографії із зображенням осені.
Хід уроку .. Організаційний момент і мотивація до навчання.
Здрастуйте хлопці!
Яка зараз пора року?
Послухайте вірш
Золота осінь
Осінь. Казковий чертог,
Всім відкритий для огляду.
Просіки лісових доріг,
задивившись в озера.
Як на виставці картин:
Зали, зали, зали, зали
В'язів, ясенів, осик
У позолоті небувалою.
Липи обруч золотий -
Як вінець на нареченої.
Лик берези - під фатою
Весільну і прозорою.
Похоронена земля
Під листям в канавах, ямах.
У жовтих кленах флігеля,
Немов у золочених рамах.
Де дерева у вересні
На зорі стоять попарно,
І захід на їх корі
Залишає слід бурштиновий.
Автор: Борис Пастернак
У: Хлопці, осінь подарувала вам різнобарвні листя. Вони у вас на парті. Але це незвичайні листя, на них загадки. (Кожен учень читає загадку, а решта відгадують).
. Дні стали коротшими,
довжина стали ночі,
Хто скаже, хто знає,
Коли це буває? (Восени)
. Прийшла без фарб
І без кисті
І перефарбувала все листя. (Осінь)
. Він з весни висів на гілці,
Був зелений - по...