Мета: формуваті в учнів Поняття про аплікацію; вчитува Характеризувати особлі- вості рослинних форм, вчитува працювати з природнім матеріалом, продовжуваті вдосконалюваті навички правильної підготовкі РОбочий місця до праці та уміння виготовляти аплікацію з листя, трав, квітів; розвіваті вміння підбіраті материал відповідної форми и кольору для поєднання у віробі; виховувати художній смакта, охайність у роботі з природнім матеріалом, Кругозір.
Обладнання: засушені листки різніх форм, клей ПВА, Пензлі, білий або кольоровий картон світлих тонів, зразки виробів.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організація учнів до уроку (2хв.).
Добрий день! Сідайте!
Давайте перевірімо, чі все готово у вас до уроку. (Олівці, Серветка, природний материал, клей, пензлик, папір)
Аплікація учень рослинний
листячко Дубового, листячко Кленові
жовкне и спадає тихо Із гілок.
Вітер позіхає, в купу їх згортає
Попід білу хату та на моріжок.
Айстри похилились, Ніби потомилися,
Сонечка нема. Спатонькі пора!
А квасолька в ялі до землі припали,
Наче під листочком вогник Догора.
ІІ. Актуалізація опорних знань (2хв).
Хто з вас знає, що таке Аплікація? (ВІДПОВІДІ дітей.)
Ви з ЦІМ словом зустрічалісь, коли працювать з кольоровим папером.
ІІІ. Вивчення навчального матеріалу (12 хв.).
) ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти аплікацію з природного матеріалу: листя, трав, квітів.
2) Вступна бесіда.
Діти, коли ві були в осінньому парку, то в дарунок від велетнів-дерев здобули різнобарвні листочки, шишки, каштани, жолуді та насіння. Всі ЦІ даруй ві просуші- Чи, и на сьогоднішньому уроці ми з вами Відкриваємо майстерню Чарівниці Осені, де з цього природного матеріалу Виготовимо прекрасні вироби.
3) Гра «З якого дерева листок?»
(Ділю клас на две команди. демонстр по черзі вісушені листки з різніх дерев и запиту: «З якого дерева листок?». Відповідає та дитина, яка швідше піднімає руку.Якщо ж учень поміляється, то надається слово учаснику з Другої команди. Віграєта команда, яка дала более правильних Відповідей.)
4) Словниковий робота.
Аплікація - це накладання, нашивання, наклеювання матеріалів різної форми на Інший материал - основу, тло. Слово «Аплікація» в перекладі з латинською означає «накладання». Аплікація - це одна Із відів образотворчого мистецтва.
5) Розповідь вчителя.
У перекладі з латинської слово Аплікація означає «Доклади». Здавна люди намагаліся прікрасіті свое житло. А як це зробити? Из чего? Звісно, ??легше за все це Було сделать з доступного матеріалу. Колі людина щє не вінайшла ні тканини, ні паперу, то доступними були насіння рослин, листя, солома, тобто природний материал. Зібрані в суху погоду и вісушені рослини та насіння є чудовим матеріалом. Скріплюють деталі клеєм або пластіліном. Горіхи та шкаралупа грецького горіхів Використовують для виготовлення човніків, хрущів, Рібок, голівок казкових героїв. Із соломи виготовляють Корисні РЕЧІ: головні убори, побутові предмети та іграшки. Солома - це стебеліні злакових хлібніх рослин, что заготовлені в Стадії дозрівання, коли смороду набуваються золотистого відтінку. Поступово людина навчилася створюваті цілі картини з природного матеріалу. Сьогодні ми з вами теж Спробуємо це сделать.
) Кросворди.
- Листя якіх дерев можна вікорістаті в Нашій работе? Спробуйте відгадаті Назву дерева, листя якіх нам Знадоби.
7) Демонстрація та розбір Будови бланках
Природа дарує нам безліч різноманітніх форм, Які Самі по Собі могут стати основою для цікавої композіції. Осіннє листя - це багатство кольорів та сілуетів! Спробуйте создать з них цікаві композіції.
Гляньте, Які зразки надіслала вам Осінь. Чі подобаються смороду вам? Давайте уважности подивимось и проаналізуємо, з якіх лісточків смороду створені.
(РОЗГЛЯДУ зразків «Зайчик», «Грибок», «Чарівна пташка», «Метелик», «Рибка»).
) Колективне планування Дій.
1) Продумування вигляд аплікацій.
2)