Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Особливості виховання патріотизму в учнів старших класів на уроках суспільствознавства

Реферат Особливості виховання патріотизму в учнів старших класів на уроках суспільствознавства





иявляється, ми не знаємо, що таке свобода і як нею розпорядитися, якщо її раптом виявилося багато. Свобода - це велике чудо, яке потрібно зуміти втримати, гідно ним розпорядитися, інакше суспільство може скотитися у прірву правового «безмежжя», що загрожує величезною бідою для молодої російської демократії.

На сьогоднішньому уроці ми починаємо вивчення нової глави, головним питанням якої буде питання про свободу.

На столах ватмани та фломастери

4. Інтерактивний урок по темі «Свобода в діяльності людини»

Завдання 1

Вчитель: Хлопці, давайте ми з вами зараз, працюючи в групах спробуємо створити Модель вільного суспільства, вирішуючи проблеми. Але це не всі проблеми, їх набагато більше.

А) Тому зараз по 3 людини від групи, працюючи з тестом, набраним в комп'ютері, будуть працювати з текстом, виділяючи проблеми

Б) Решта працюють з поняттям «Свобода». Фіксують на ватмані, (займаючи 1/3) сформульоване поняття своє, в допомогу можна використовувати вислови філософів представників мистецтва і науки.

В) Помінятися ватманами (по колу) поставити запитання

(Виділяють проблеми, записуємо в презентацію)

Що таке свобода;

Як розпорядитися свободою, якщо її багато;

Які рамки свободи;

Чи абсолютна свобода;

Що означає бути вільним

Завдання 2

Створіть свою модель вільного суспільства, намагаючись вирішити проблеми або враховуючи їх. (1/3 листа)

Завдання 3 Вихід в Інтернет на форум «що таке свобода»

За 3 людини від групи за комп'ютери, потім міняємося (не більше 3 хвилин)

Інформація - Взяти в папці Бударева електронну адресу, скопіювати і вставити у вікно «адреса» - пошук - зареєструватися. Можна свої роздуми внести в форум.

Завдання 4 (творче) (1/3 листа)

Група 1 - «Кодекс вільної людини»

Група 2 - Зібрати вірш про свободу і приклеїти

Група 3 - Намалювати «символ свободи»

. Захист проектів та питання до них інших груп (не більше 2 хвилин)

Запитання інших груп

. Висновки

) Свобода-це велика цінність

) абсолютної свободи немає

) свобода передбачає вибір

) свобода дає можливість для творчої самореалізації

) і т.д.

. Рефлексія

. Домашнє завдання п.12, міні-есе (за вибором) тема «Свобода в економічній сфері діяльності», «Свобода у політичній сфері діяльності», «Свобода в духовній сфері діяльності», «Свобода в соціальній сфері діяльності».

Урок 10-11. Сутність людської діяльності. (2:00)

Мета: на підставі формування вмінь і навичок комплексного осмислення знань учнів дати уявлення про діяльність як способі буття людини і суспільства.

Завдання:

освітня: дати уявлення про діяльність і її структурі; навчити оперувати наявним потенціалом знань в конкретній ситуації; закріпити вміння виокремлювати проблеми; вчити відстоювати свою точку зору;

розвиваюча: збагачувати і розвивати словниковий запас; розвивати вміння та навички формально-логічного мислення і критичного мислення; розвивати вміння та навички аналізу та систематизації суспільствознавчої матеріалу; формування умінь і навичок написання есе;

виховна: виховувати культуру навчальної праці, залучити учнів в активну діяльність.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, додатковий матеріал

Хід уроку

1. Організаційний момент.

. Виклик.

Вчитель: Перед вами картка № 1. У ній дані кілька визначень. Прочитавши їх, спробуйте сформулювати тему уроку.

Картка № 1.

1. Процес активної взаємодії суб'єкта зі світом, під час якого суб'єкт задовольняє будь-які свої потреби.

. Будь-яка активність людини, якій він сам надає деякий сенс.

3. Специфічно людська форма активного ставлення до навколишнього світу, зміст якої складає його доцільна зміна і перетворення.

. Робота, систематичне застосування своїх сил в якій-небудь області.

. Форма психічної активності суб'єкта, що полягає в м...


Назад | сторінка 37 з 46 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Що таке свобода і як нею розпорядитися
  • Реферат на тему: Свобода в діяльності людини
  • Реферат на тему: Свобода вираження думок, свобода інформації та засобів масової інформації
  • Реферат на тему: Свобода людини
  • Реферат на тему: Права і свобода людини у Конституції РФ