Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Лекции » Творчість І.А. Гончарова

Реферат Творчість І.А. Гончарова





ся до вже відомих у літературі типам і, виконавши свою роль щодо Іллі Ильича, йдуть з роману назавжди або з'являються там, де герой відпадає від зв'язків з іншою системою (Тарантьев). У романі в цілому головні герої рівні за своїм значенням, зіставлення образів збагачує уявлення читача про кожного з них, роблячи неможливим вибір В«кращогоВ» і засудження В«найгіршогоВ». Таким шляхом учні отримують доказ об'єктивності Гончарова, декларованої вчителем у вступній лекції. p align="justify">-й урок закріпить уявлення про особливості системи образів і про об'єктивність письменницької манери Гончарова: широкий діапазон інтерпретацій роману виникає в основному в зіставленні образів Обломова і Штольца, яке залишається В«відкритимВ», що не вичерпаним до нашого часу. Оптимально, якщо до кінця занять у учнів виникне бажання викласти власне уявлення про співвідношення типів. p align="justify"> Урок 1

Тема: Романи Гончарова як трилогія. Місце роману В«ОбломовВ» у творчості письменника. p align="justify"> Мета: дати загальне уявлення про романи письменника в їх єдності, згідно з авторським розуміння його.

Епіграф: В«Бачу не три роману, а одинВ» (І.А. Гончаров).

Форма заняття: лекція з елементами опитування та залученням доповідей учнів.

Хід уроку

Лекція про творчість Гончарова. Основний матеріал при підготовці до лекції - стаття Гончарова В«Краще пізно, ніж ніколиВ». Потрібно коротко повідомити про час і обставини її написання. Лекція повинна висвітлити такі питання: хронологія створення романів Гончарова; Гончаров про єдність трьох романів, що відображають три епохи російського життя; зв'язок основних типів з образами роману В«Євгеній ОнєгінВ»; письменник про свої успіхи і невдачі в окресленні героїв; Бєлінський про особливості таланту автора В« Звичайної історії В»; Гончаров про об'єктивність своєї письменницької манери.

Робота над учнівським конспектом лекції. Під час лекції учні самостійно робили короткі записи. По закінченні її 2-3 учня зачитують свої конспекти. Учитель оцінює прочитане, спонукаючи учнів до доповнення й уточнення своїх записів. p align="justify"> Коротка бесіда про романи В«Звичайна історіяВ» і В«ОбривВ». Розмову можна повести, відштовхнувшись від останнього пункту лекції - про об'єктивність Гончарова. Питання можуть бути такими: В«Чи є, на ваш погляд, об'єктивним зіставлення двох головних героївВ« Звичайної історії В»? Хто з них вам подобається більше і чому? Чи цілком витримана об'єктивність зображення в останньому романі Гончарова? Чи є в ньому герої, ставлення письменника до яких можна назвати суб'єктивним? Як ви ставитеся до них? В»Якщо клас слабо готовий до такої розмови, то до роботи можна залучити учнів з короткими повідомленнями про сюжет і героїв романів. p align="justify"> Доповідь учня про творчої історії роману В«ОбломовВ».

Продовження лекції вчителя. Центральне місце роману у творчості письменника і його значення для розвитку суспільної свідомості 60-х рр.. XIX в. Захоплений прийом книги критикою і читачем, увидевшими в ній В«знамення часуВ». p align="justify"> Фронтальне опитування за сюжетом роману. Опитування допоможе встановити ступінь начитаності учнів і характер самостійного сприйняття ними твори. Підсумкове завдання: коротко (в обсязі одного пропозиції) переказати фабулу роману. Варіанти формулювань обговорюються. Учні помічають, наскільки незначні події, зображені у творі, якщо звертати увагу тільки на їх зовнішню сторону. p align="justify"> Робота над композицією роману. Завдання: скласти план твору, виявивши головну подію кожної з його частин і назвавши основних героїв. Учитель зазначає, що 1-а частина особливо безподієвості, в ній тільки один головний герой, причому недіючий, хоча досить багато другорядних осіб. p align="justify"> Домашнє завдання: прочитати 1-у частину роману, приготуватися до виразного читання портрета Обломова. Індивідуальні завдання: зіставити образи гоголівських Ноздревой і Кочкарева і образ Тарантьева з роману Гончарова. p align="justify"> Урок 2

Тема: 1-а частина роману - експозиція системи образів. Характеристика Обломова на традиційному літературному тлі. p align="justify"> Мета: розглянути першу частину роману як портрет-нарис одного героя.

Епіграф: В«І поверхневий спостерігач, холодний людина, глянувши мимохідь на Обломова, сказав би:В« Добряк повинен бути, простота! В»Людина глибше і симпатичніше, довго вдивляючись в обличчя його, відійшов би в приємному роздуми , з посмішкою В»(І.А. Гончаров).

Форма заняття: бесіда.

Хід уроку

. Виразне читання початку роману (портрет Обломова). Урок може бути початий висловлюванням Добролюбова на користь неквапливості і докладності оповідання в романа...


Назад | сторінка 4 з 13 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Значення назви роману на прікладі роману &Не вовкулаки&
  • Реферат на тему: Місце роману &Ворошиловград& у творчості С. Жадана
  • Реферат на тему: Особливості композиції роману М.Ю. Лермонтова "Герой нашого часу" ...
  • Реферат на тему: Особливості композиції роману "Герой нашого часу"
  • Реферат на тему: Мораль героїв роману А.С. Пушкіна "Євгеній Онєгін"