0 балів).  
  1.3.6   Домашнє Завдання  
  Опрацювати текст підручника "Стан ЕКОНОМІКИ України напрікінці 1950 - у першій половіні 1960-х рр. ", звернути уваг на віділені дати та моменти в тексті. За Бажанов підготуваті Доповідь про ЖИТТЯ І діяльність партійного діяча (на вибір). 
  Оцінка за урок: Підпис: 
   
    2. Урок у формі прес-конференції  
   Тема:  Опозиційний рух в Україна в другій половині XX століття (в кінці 50-х - 80-х рр. ..) 
   Мета:  повторити, закріпити і узагальнити матеріал з теми; розвивати вміння аргументовано відстоювати свою точку зору, порівнювати і аналізувати історичну інформацію, удосконалювати навички логічного мислення, образної мови; виховувати почуття толерантності, небайдуже ставлення до української історії, розібратися в морально-етичному аспекті даної теми. 
   Тип уроку:  урок перевірки та обліку знань, умінь і навичок у формі прес-конференції. 
   Навчально-методичне забезпечення:  портрети дисидентів; плакат В«Демократичні процеси в сучасній державі В»; таблички з назвами телеканалів, видань періодичній пресі, професіями виступаючих, плакат з кросвордом В«Імена дисидентів В»; аудіокасета із записом фрагмента пісні групиВ« Океан Ельзи В», плакат з висловлюванням історика І. Лисяка-Рудницького. 
   2.1 Хід уроку  
   2.1.1   організаційними момент  
  Учитель організовує учнів для роботи (приберіть з парти все зайве. Приготуйте літературу, зошит). Учитель вітає школярів (Добрий день, діти! Я рада вас усіх бачити. Ви готові до нашого уроку? Добре, сідайте.) p>  2.1.2Фокус уроку  
				
				
				
				
			  Слово вчителя. Опозиційний рух, представлене трьома основними течіями дисидентів, - непросте сторінка в історії України. 
  Подивіться на особи цих людей - всім їм була уготована нелегка, часто трагічна доля ... Їхні методи опору були мирними, але домоглися чи дисиденти-яких результатів? Зверніть увагу на точку зору історика Івана Лисяка-Рудницького: В«Поки живе людина незгідний - живе і людство в цілому В». Чи згодні ви з цим? p> Тема дисиденства настільки важлива і складна з морально-етичної точки зору, що гідна обговорення на прес-конференції. 
  Ключовий питання, на який ми сьогодні повинні відповісти, вже обговорювалося на міському турнірі істориків. Отже: В«Дисидентський рух протиВ« радянського Левіафана В» - Поразка чи перемога? В»p> В. біблійної міфології Левіафан означає величезне морське чудовисько, пожирає все навколо ... На питання, чи впоралися з ним дисиденти, нам належить сьогодні відповісти. p> Прес-конференція оголошується відкритою! 
    2.2 Методична довідка  
   Тема прес-конференції відома учням за 1-2 тижні: вони отримують ролі і готують свої питання і виступи. 
    2.3 Рекомендована література  
   1. Турченко ф. Г., Панченко П. П., Тимченко СМ. Новітня історія України. Частина друга (1939-2001). Підручник для 11 кл. -К.: Генеза, 2001 (В§ 23, 28). p> 2. Касьянов Г. Незгодш: украшська штелйгенщя в рус! опору 1960-1980-х рок1в. - К., 1995. p> 3. Дзюба І.. Западня// Дзеркало тижня. - 2003. - № 9. p> 4. Гель I.. Духовшсть Украши 1 спшьній європейсь-кий д1м// оздоблена. Наука 1 культура. - Випуск 26-27. - К., 1993. p> 5. Один з двадцяті: бесіда з А. Шевчуком// Україна. Наука 1 культура. - Випуск 26-27. - К., 1993. p> 6. Драч І.. Світ тривоги і надії// В«РобітницяВ». - 1989. p> 7. Богораз Л.. В«Я не боролася. Просто жила ... В»/ /В« Огонек В». - 1993. p> Перед початком уроку в класі створюється відповідна обстановка: у дві лінії - один проти друга - розставляються столи; на столах - таблички з написами телеканалів і т. п., один з учнів грає роль 
  фотокореспондента - Фотографує відбувається; над однією з ліній столів - плакат з написом В«Радянський часВ», над іншою - В«XXI століттяВ». br/> 
  2.4 Хід прес-конференції  
В  
 Слово вчителя. Наша прес-конференція - не зовсім звичайна: сьогодні зустрічаються представники радянського часу і XXI століття. Їм належить спробувати знайти відповідь на поставлене нами питання. 
  Але для початку я пропоную всім присутнім невелику гру-розминку В«Ланцюжок асоціаційВ»: за запропонованим асоціаціям вам необхідно буде визначити ключове слово, що має безпосереднє відношення до зародження дисидентського руху. 
В  
  2.4.1 Гра В«Ланцюжок асоціаційВ»  
  Асоціація № 1 Включається музичний фрагмент пісні В«А за вшном Майже весна ...В» групи В«Океан ЕльзиВ». Асоціація № 2 Учням пропонується анекдот, популярний у середовищі інтелігенції радянського часу: В«Сюрреалізм - це те, що я відчуваю; реалізм - Це те, що я бачу; соцреалізм - це те, що я чую В». p> Асоціація № 3 Увага учнів звертається на плакат В«Демократичні процеси в сучасній державі В», де перераховані ознаки демократичного суспільства. Асоціація № ...