Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые обзорные » Основи безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку

Реферат Основи безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку





й дітей їм можна запропонувати придумати і доповнити персонажами і предметами кімнату відповідно до усложняющимся сюжетом (Наприклад: злодієм і міліціонером, лікарем, пожежником). p> Людина - не птах,

Зручніше по сходах спуститися.

Без парашута з висоти

Стрибають тільки коти.

Запам'ятайте, діти, правила ці та сміливо залишайтеся вдома одні, з вами не трапитися ніякої біди.

Конспект заняття № 3. В«Де працює вогонь? В»


Мета: познайомити з життям стародавньої людини, розповісти про відкриття людиною вогню; як дійшов вогонь до наших днів, як він допомагає людині.

Хід заняття:

-Хлопці, ви вже знаєте, що не завжди життя людини була такою, як зараз. Давним-давно люди користувалися тільки тим, що давала сама природа. Притулками служили печери, де було холодно, сиро, темно.

-Коли-то від блискавки загорілося дерево. Хтось, напевно, самий смілива людина, здогадався взяти палаючу гілку і віднести її у свою печеру.

-Хлопці, як ви думаєте, для чого був потрібен вогонь у печері? (відповіді дітей)

Але для того, щоб вогонь не згас, треба робити (підкладати гілки, захищати від вітру, від дощу ...) Але траплялося, що вогонь згасав і довелося людині задуматися, як же виходить вогонь. Хтось помітив, що, коли обробляють один камінь іншим, з'являються іскри. Ось і стали люди висікати каменем іскри і запалювати багаття тоді, коли їм було потрібно.

Знання древніх людей ми досі використовуємо. Наприклад, у запальничці. Цей камінь називається кремень.Как тільки подружився вогонь з людиною, він став йому вірним помічником. (вогонь-сигнал, освітлення, вогонь у кузні, вогонь в топці паровоза.

-Давайте пограємо в гру В«Що було - що сталоВ» (роздаю картки з сучасними і старовинними предметами дітям) Знайдіть пару.

І сьогодні вогонь - наш вірний помічник.

-Хто з вас, хлопці, хоче розповісти, як вам вогонь допомагав? (Розповіді дітей)

-А хто з вас разом з батьками розводив багаття? А що потім було з багаттям? Що залишилося на місці багаття?

-Вогонь наш друг, але з ним треба бути обережним. Трохи зазівався, подує вітер і рознесе іскри по всьому лісі. Не обминути тоді біди. Вогонь за кілька хвилин спалює все на своєму шляху. Не щадить вогонь ні природу, ні звірів, ні людей, залишає за собою страшний слід: замість лісу - зола, замість будинку - обпалені головешки.

Вогонь може бути не тільки другом, але і ворогом. І все-таки користі від вогню більше, ніж шкоди. Вогонь кожен день допомагає людині, робить наше життя цікавішим, тепліше, затишніше.


Назад | сторінка 40 з 40





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Вогонь у поховальному обряді культури мохе
  • Реферат на тему: Вогонь, способи його видобутку та збереження
  • Реферат на тему: Поетика Збірки Н. Лівіцької-холодної &Вогонь и попіл&
  • Реферат на тему: Дитяча гра-кругосветка "Вогонь олімпу"
  • Реферат на тему: Чи потрібно було НАТО бомбити Югославію? Історія та наслідки Косівського к ...